Papież ma nadzieję na rozwiązanie kryzysu

(fot. PAP/EPA/CIRO FUSCO)

Papież Franciszek powiedział dziennikarzom w poniedziałek, że ma nadzieję na rozwiązanie kryzysu finansowego w Grecji. Na pokładzie samolotu w drodze z Ameryki Południowej do Rzymu mówił, że trzeba czuwać, by taka sytuacja nie powtórzyła się w innych krajach.

 

Podczas konferencji prasowej w samolocie z udziałem 75 dziennikarzy, towarzyszących mu w podróży, Franciszek powiedział: - Greccy rządzący, którzy doprowadzili do sytuacji międzynarodowego zadłużenia, ponoszą odpowiedzialność.

 

- Wraz z nowym greckim rządem zaczęła się kontrola, poniekąd słuszna. Mam nadzieję, że znajdą drogę do rozwiązania problemu Grecji, a także drogę nadzoru po to, by inne kraje nie popadły w takie same problemy. A to niech pomoże nam iść naprzód, bo droga zadłużenia nigdy się nie kończy - oświadczył Franciszek. Media odnotowały, że opinię tę papież wyraził zanim dotarła do niego wiadomość o wstępnym porozumieniu w sprawie Grecji.

 

Franciszek nawiązał do kwestii ewentualnego ogłoszenia bankructwa przez jakieś państwo. - Jeśli firma może ogłosić bankructwo, państwo też by mogło i wtedy mu się pomaga - stwierdził dodając, że tak wytłumaczono mu niedawno ten mechanizm. Zastrzegł zarazem, że niewiele wie o o tej kwestii i ma nadzieję, że ktoś mu to wyjaśni.

 

Przyznał również, że ma "alergię na ekonomię" i niewiele z niej rozumie. To dlatego, jak wyjaśnił, że jego ojciec był księgowym i przynosił do domu pracę na sobotę i niedzielę.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook