Współpraca KO ŚDM 2016 z restauracjami

(fot. jeffreyw / Foter / CC BY)

Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. w Krakowie zwrócił się do restauratorów i właścicieli punktów gastronomicznych ze specjalnym zaproszeniem do współpracy. Organizatorzy planują podpisać umowy z około 2000 lokalnych punktów gastronomicznych, które będą odpowiedzialne za wyżywienie pielgrzymów.


Zgodnie z przewidywaniami w trakcie ŚDM 2016 do Krakowa i Małopolski przybędzie kilka milionów pielgrzymów, w tym ok. 600 tys. młodzieży. - Za wyżywienie pielgrzymów z pakietem z wyżywieniem odpowiada komitet. Chcemy wejść we współpracę z lokalnymi, polskimi firmami, które na co dzień działają w Krakowie i okolicach, by mogły wyżywić pielgrzymów - powiedział KAI Francesco Crisanti z Departamentu Logistyki Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

 

Jak wskazują organizatorzy, miejscowi restauratorzy oraz właściciele punktów gastronomiczno-usługowych (np. stołówek szkolnych, akademickich czy też na terenach parafii) mają być najważniejszymi partnerami w realizacji tej części logistycznej ŚDM 2016. Będzie to stanowić szansę rozwoju gospodarczego i promocję podmiotów, a także rozpowszechnienia polskiej tradycji kulinarnej.

 

Wydawanie posiłków ma być usprawnione przez zastosowanie talonów, podzielonych na noclegowo-śniadaniowe (dystrybuowane do Parafialnych Komitetów Organizacyjnych), żywieniowe na dzień (w podziale na dwudaniowe lub trzydaniowe) oraz pakiet "suchy prowiant" (podczas wspólnych czuwań - rozdawany na drogach dojścia do miejsca wydarzenia).

Szacowana wartość talonów to 10 zł za śniadanie, 20 zł za posiłek trzydaniowy i 15 zł za posiłek dwudaniowy. Ostateczne warunki rozliczania podmiotów zostaną określone w umowach z KO ŚDM.

 

- Bardzo nam zależy na szerokim odzewie. Nie mamy bardzo trudnych wytycznych do spełnienia. Poza normami sanepidowskimi oraz wymogami prawa polskiego, głównym zaleceniem jest zapewnienie odpowiedniej zawartości kalorycznej posiłków - zachęcił do uczestnictwa w programie Crisanti.

 

Szczegółowe informacje na temat współpracy z KO ŚDM 2016 w zakresie wyżywienia uczestników można uzyskać pod e-mailem: [email protected] oraz nr tel. 511 985 648.

 

 

 

Deklarację zgłoszenia chęci udziału w programie wyżywienia pielgrzymów można wypełnić na stronie www.krakow2016.com w zakładce "Strefa Gospodarza".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook