Jak media Ameryki Płd. postrzegają Franciszka?

(fot. PAP/EPA/CIRO FUSCO)

Media latynoamerykańskie wiele miejsca poświęcają pierwszemu kazaniu, jakie papież Franciszek wygłosił podczas Mszy św. w Guayaquil w Ekwadorze.

 

Prorządowa gazeta ekwadorska "Telegrafo" we wtorkowym wydaniu zatytułowała swoją relację: "Franciszek: trzeba podjąć ryzyko kochania". Inny dziennik - "El Comercio" - podkreśla: "Papież eksponuje wartości rodziny".

 

Natomiast krytyczna wobec rządu gazeta "El Universo" w Ekwadorze zwraca uwagę na spontaniczną wypowiedź papieża podczas wizyty w katedrze w Quito i ocenia ją jako apel o dialog narodowy. "Papież wezwał Ekwadorczyków, żeby nie było nierówności" - donosi gazeta.

 

Dziennik "Clarin" z rodzinnej Argentyny papieża Franciszka podkreśla: "Papież apeluje, aby katolicy na pierwszym miejscu stawiali miłość do rodziny".

 

A kolumbijska gazeta “El Tiempo" napisała: “Podczas swojej pierwszej Mszy św. na wolnym powietrzu w Ekwadorze papież deklaruje się jako obrońca rodziny".

 

W centrum doniesień mediów Boliwii - drugiego etapu papieskiej pielgrzymki na kontynent południowoamerykański - znalazło się otwarcie II Światowego Spotkania Ruchów Ludowych. Do jego uczestników papież wygłosi jutro przemówienie. Gazeta "El Deber" na pierwszej stronie informuje: "Światowe Spotkanie Ruchów Ludowych otworzy prezydent Evo Morales, a zakończy się z udziałem papieża".

 

W Paragwaju gazeta “Ultima Hora" w centrum swoich doniesień przypomina los żołnierza uprowadzonego przed rokiem przez lewicowych partyzantów z ugrupowania EPP. - Na Mszy sprawowanej przez Franciszka rodzina Edelio zajmie miejsca bardzo blisko papieża - podkreśla gazeta i przypomina, że rodzice porwanego przed rokiem żołnierza prosili o spotkanie z Franciszkiem.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?