"Ewangelizacja w Beskidach" na Rysiance

(fot. shutterstock.com)

Od wyjścia w trzydziestostopniowym upale na Rysiankę (1320 m n.p.m.) rozpoczęła się 4 lipca trzecia edycja "Ewangelizacji w Beskidach" - największej tego typu wakacyjnej akcji w diecezji bielsko-żywieckiej. Około tysiąca uczestników ewangelizacyjnej wyprawy, których nie odstraszył upał, wzięło udział we Mszy św. polowej nieopodal schroniska. We wszystkie wakacyjne soboty lipca i sierpnia planowane są rodzinne i wspólnotowe wyprawy na osiem szczytów beskidzkich.


Kolejnej edycji projektu "Ewangelizacja w Beskidach" towarzyszą słowa: "Sursum Corda! - W górę serca". Jak w poprzednich latach na każdy szczyt uczestnicy akcji wyruszają małymi grupkami w rodzinach lub wspólnotach, by po przejściu wybranych szlaków w samo południe na szczycie góry uczestniczyć w Eucharystii. W tym roku rozważane są dzieła Boże ze Starego i Nowego Testamentu, które miały związek ze szczytami gór. Wybrane szczyty beskidzkie mają przypominać góry znane z historii zbawienia: górę Moria, Horeb, Synaj, Karmel, Tabor, Górę Błogosławieństw, Golgotę i Górę Oliwną.

 

W kazaniu podczas Mszy św. koordynator przedsięwzięcia, kustosz rychwałdzkiego sanktuarium o. Bogdan Kocańda OFMConv. zachęcał, by postawić siebie samego w sytuacji Abrahama, któremu kazał Bóg, złożyć dziecko w ofierze. - Czy bylibyśmy zdolni do takiego poświęcenia dla Boga? Każdy z nas jest Abrahamem, którego wiarę Pan doświadcza! - dodał.

 

Zakonnik odwołał się do ostatniej encykliki papieża Franciszka, zauważając, że ekologia, o której pisze Ojciec Święty, nierozerwalnie łączy dbałość o środowisko z zatroskaniem o duchowość człowieka.


Uczestnicy sobotniej wędrówki zakończyli spotkanie modlitwą o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców czterech stron świata.

 

Kolejne miejsca, na których odbywać się będą sobotnie spotkania ewangelizacyjne, to Wielka Rycerzowa, Szyndzielnia, Babia Góra, Klimczok, Pilsko, Hrobacza Łąka i Wielka Racza. Pielgrzymowanie zakończy wspólna agapa z ogniskiem 22 sierpnia.

 

Jednocześnie przy namiocie przy Franciszkańskim Domu Formacyjno-Edukacyjnym w Rychwałdzie będą organizowane spotkania pod hasłem: Wieczory w Chrystusie. 6 lipca odbędzie się Wieczór Zawierzenia, a następnie w kolejne poniedziałki wieczory: Słuchania, Adoracji, Nauczania, Uwielbienia, Błogosławieństw, Służby z Maryją i Wieczór Agape.

 

Wspólnotami odpowiedzialnymi za projekt są: Francesco Team, Fraternia Franciszkańska i Krucjata Wyzwolenia Człowieka. Patronat nad "Ewangelizacją w Beskidach" objął ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook