Kraków: trwają przygotowania do ŚDM 2016

Projekt #MiO, czyli Miłość i Odpowiedzialność, jest kontynuacją duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Podczas jego trwania wspólnie z różnymi świętymi archidiecezji krakowskiej młodzi ludzi co miesiąc będą rozważać słowa Chrystusa "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą".


Wcześniejszy etap duchowych przygotowań do ŚDM 2016 w archidiecezji krakowskiej pt. #B>M (Być to więcej niż Mieć) polegał na zgłębianiu znaczenia ewangelicznego ubóstwa wraz ze świętymi z Krakowa. Nowy projekt wykracza poza granice miasta.

 

- Chcemy zapytać świętych polskich o to, jak w swoim życiu realizowali tę właśnie ideę - miłości i odpowiedzialności - a przez to chcemy uzyskać od nich odpowiedź na pytanie jak powinno wyglądać serce człowieka, czyste serce człowieka, który żyje w dzisiejszych czasach-  powiedział ks. Albert Wołkiewicz, diecezjalny duszpasterz młodzieży w Krakowie.

 

Jak zaznaczył ks. Wołkiewicz, projekt #MiO jest odpowiedzią na orędzie papieża Franciszka do młodych w 2015 r., w którym Ojciec Święty wezwał do nieakceptowania obecnej kultury tymczasowości, tak często pokazującej, że człowiek nie jest zdolny do odpowiedzialności i prawdziwej miłości.

 

W ramach projektu młodzi poznali już sylwetki św. Jana Pawła II, św. Urszuli i bł. Teresy Ledóchowskich oraz św. Józefa Bilczewskiego. Kolejne spotkania, organizowane lokalnie przez parafie, będą dotyczyć bł. Piotra Edwarda Dańkowskiego, św. Kazimierza Królewicza, bł. Anieli Salawy, św. Stanisława Kostki oraz bł. Karoliny Kózkówny.

 

Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy przygotowali materiały pomocnicze: rozważania o czystości serca autorstwa ks. Edwarda Stańka, konspekty katechez dla młodzieży autorstwa ks. Piotra Pierzchały i s. Otylii Pierożek, a także homilie papieskie z beatyfikacji i kanonizacji wspomnianych świętych.

 

Projekt #MiO jest drugim z trzech kroków duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016 r. Pierwszy stanowił projekt #B>M, ostatnim będą spotkania organizowane już w trakcie ogłoszonego przez papieża Roku Miłosierdzia. Szczegółowe informacje i materiały formacyjne dotyczące kolejnych spotkań projektu #MiO zamieszczane będą w "Biuletynie Duszpasterskim" archidiecezji krakowskiej oraz na stronie www.krakow2016.com

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook