Ogólnoświatowa Sztafeta Różańcowa w intencji księży

(fot. Biuro Prasowe Sanktuarium)

Tajemnice Światła rozważano dziś, 12 czerwca, podczas Ogólnoświatowej Sztafety Różańcowej w intencji księży, której jedna część od 11:30 do 12:00 trwała w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

 

Licheńskie Sanktuarium włączyło się w tę wyjątkową inicjatywę już po raz piaty. Idea sztafety polega  na nieustannym odmawianiu różańca świętego tak, aby w ciągu 24 godzin świat został opleciony modlitwą różańcową w intencji prezbiterów.

 

W Licheniu modlitwie przewodniczył ks. Piotr Kieniewicz, marianin, rzecznik prasowy Sanktuarium. Wraz z nim różaniec odmawiali wierni z parafii pw. św. Marii Magdaleny oraz św.

Wojciecha z Lisewa Kościelnego, z diecezji gnieźnieńskiej w woj. kujawsko-pomorskim, którzy dziś przybyli do licheńskiego Sanktuarium z pielgrzymką i wyrazili chęć udziału we wspólnej

modlitwie w intencji kapłanów.

 

Licheń był 20. z kolei sanktuarium, w którym odmawiano różaniec. Sztafetowa "pałeczka" została przejęta od włoskiego Sanktuarium Matki Bożej z Bonami w Cagliari, a po zakończeniu

modlitwy symbolicznie przekazano ją drugiemu polskiemu ośrodkowi kultu biorącemu udział w sztafecie - Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

 

W tegorocznej edycji chęć uczestnictwa zadeklarowało 80 sanktuariów maryjnych rozsianych po całym świecie. Dzień Sztafety przypada w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

W 2002 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją dniem modlitwy o uświęcenie kapłanów. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook