Europejskie Kościoły wschodnie o rodzinie

Radio Watykańskie
(fot. shutterstock.com)

Do Pragi zjeżdżają zwierzchnicy katolickich Kościołów wschodnich w Europie. Przez cztery najbliższe dni będą dyskutować o rodzinie w perspektywie październikowego synodu biskupów.

 

Watykan reprezentuje na spotkaniu abp Ciril Vasil, sekretarz Kongregacji dla Kościołów Wschodnich. Warto przypomnieć, że w ubiegłym miesiącu podobne spotkanie odbyli w Bratysławie przedstawiciele łacińskich episkopatów z Europy Środkowo-Wschodniej. Na zakończenie wystąpili ze zdecydowaną obroną nauczania Kościoła o małżeństwie i rodzinie.

 

W rozpoczynającym się jutro spotkaniu uczestniczy abp Światosław Szewczuk, zwierzchnik grekokatolików na Ukrainie. Jako członek rady synodu z bliska przygląda się on przygotowaniom do przyszłego zgromadzenia. W rozmowie z Radiem Watykańskim przyznał, że jest zdumiony, widząc, że ludzie mogą być zranieni nie tylko na skutek wojny, ale również w konsekwencji antyrodzinnej polityki państwa.

 

- Odkrywamy, że na całym świecie jest tak wielu ludzi, którzy zostali zranieni na skutek agresywnej polityki państwa względem rodziny i nowych strategii gospodarczych, które nie uznają rodziny jako instytucji społecznej - powiedział arcybiskup większy kijowsko-halicki. - Kościół jest w takiej sytuacji szpitalem polowym i otacza opieką zranionych, objawia im Boże miłosierdzie. Ale główną «polityką» Kościoła jest wspieranie tych, którzy dają piękne świadectwo życia rodzinnego. Bo życie rodzinne to Boży pomysł na szczęście człowieka.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?