Post i modlitwa w intencji porwanych w Syrii

(fot. shutterstock.com)

W syryjsko-katolickich kościołach na całym świecie modlono się wczoraj o uwolnienie ks. Jacquesa Murada i diakona Boutrosa Hanny. Zostali oni porwani w ubiegłym tygodniu w Syrii przez islamskich fundamentalistów. O ich losie nie ma żadnych wiarygodnych informacji.


Modlitwie towarzyszył post, a wielu wiernych składało Bogu specjalne śluby i zobowiązania w ich intencji. Inicjatywa była odpowiedzią na apel syryjskiego patriarchy Ignacego Józefa III Younana. Zachęcił on zarazem wszystkich do nieustannej modlitwy za przyczyną Matki Bożej w intencji wszystkich uprowadzonych Syryjczyków, w tym sześciu duchownych.

 

- Pamiętamy też o uprowadzonych ponad dwa lata temu prawosławnych biskupach oraz o trzech katolickich kapłanach, wśród których jest o. Paolo Dall’Oglio. Ks. Murad jest więc szóstym uprowadzanym duchownym - mówi nuncjusz apostolski w Syrii abp Mario Zenari. - To bardzo smutne, ale pamiętajmy, że należą oni do 20 tys. ludzi, którzy w ciągu minionych czterech lat zaginęli i nie wiadomo nic o ich losie. W większości są to Syryjczycy, ale wśród nich znajdują się także cudzoziemcy. Wyobraźmy sobie, jak bardzo cierpią ich rodziny. A do tych 20 tys. zaginionych musimy przecież dodać dziesiątki tysięcy zabitych. To straszliwa cena tego konfliktu. Wspólnota międzynarodowa musi podwoić wysiłki w celu jego jak najszybszego zakończenia.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook