Charyzmatycy na Jasnej Górze

Radio Watykańskie
(fot. Gyrus / Foter / CC BY-NC-SA)

XX Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym trwa na Jasnej Górze. Bierze w nim udział ponad 50 tys. osób. Spotkanie jest dziękczynieniem za 40 lat posługi wspólnot w Polsce i modlitwą o nowe wylanie Ducha oraz odnalezienie impulsu do odważnego działania.


Jak zauważył ks. Sławomir Płusa, od niedawna koordynator krajowy Odnowy, najważniejszym wyzwaniem jest dla niej przygotowanie ludzi do ewangelizacji ochrzczonych i jej prowadzenie; tym samym jest to powrót do początków działalności ruchu.

 

Zadaniem na dziś jest także dawanie zachęty do brania odpowiedzialności za życie społeczne: - W sposób szczególny oddajemy Bogu sprawy Polski, zbliżające się wybory, bierzemy odpowiedzialność za życie społeczne. Papież Franciszek bardzo podkreśla w Evangelii gaudium, że życie charyzmatyczne, komunia ma wymiar społeczny. Jesteśmy tego świadomi i o to się modlimy, chcąc dać impuls do odważnego działania - powiedział ks. Płusa.

 

Odważne działanie to także wyjście do młodych. To dlatego od dwóch lat działa w Odnowie zespół "Młodzi młodym", który z różnymi inicjatywami dociera zwłaszcza do przygotowujących się do bierzmowania.

 

Początki Odnowy w Polsce to rok 1975 r., kiedy we wspólnotach oazowych obchodzony był rok Ducha Świętego i modlono się o Nową Pięćdziesiątnicę. Inicjatorem pierwszych wspólnot był bp Bronisław Dembowski, który wykorzystał swoje doświadczenia z przeżycia Odnowy w Stanach Zjednoczonych.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook