Jutro ogólnopolska składka na potrzeby ŚDM

W niedzielę 17 maja we wszystkich parafiach organizowana jest ogólnopolska zbiórka na przygotowanie Światowych Dni Młodzieży. Będzie to już druga zbiórka, tym razem przeznaczona na pokrycie części kosztów związanych z wydarzeniami centralnymi ŚDM w Krakowie.


- Bardzo liczymy na to, że i duszpasterze, i wierni mają świadomość, jak wielkie jest to wyzwanie logistyczne i jak wiele czeka nas pracy, starań i zabiegów, które niestety w bardzo dużej części trzeba finansować. Stąd gorący apel o hojność w najbliższą niedzielę - mówi KAI bp Damian Muskus OFM, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

 

Druga ogólnopolska zbiórka przeznaczona będzie na pokrycie części kosztów związanych z wydarzeniami centralnymi ŚDM. - Najważniejszych uroczystości, począwszy od ceremonii otwarcia, przez powitanie Ojca Świętego i Drogę Krzyżową, które odbędą się na krakowskich Błoniach, aż do czuwania i Mszy świętej Posłania na Campus Misericordiae w Brzegach pod Krakowem, nie da się zorganizować bez odpowiednich środków - przekonują organizatorzy.

 

Konieczne jest wybudowanie ołtarzy dostosowanych pod względem liturgicznym dla odpowiedniej liczby celebransów i asysty oraz funkcjonalnym, chociażby dla przekazu medialnego na telebimy i dla telewizji, tak żeby można było śledzić przebieg celebracji na całym świecie.

 

- Obecność tak dużej liczby wiernych oraz posługujących księży wymaga m.in. odpowiedniej liczby naczyń i szat liturgicznych, dostosowanych do uroczystości. Nie do pominięcia są kwestie bezpieczeństwa wszystkich pielgrzymów czy swobodnej obecności osób niepełnosprawnych, dla których planowane są specjalne udogodnienia - wyliczają organizatorzy.

 

Zbiórka na potrzeby organizacji ŚDM 2016 przeprowadzana jest w polskich kościołach po raz drugi. Pierwsza odbyła się w listopadzie ub. roku. - Mam nadzieję, że efekty tej nowej zbiórki będą bardziej zadowalające - przyznał bp Muskus.

 

Poza zbiórką w najbliższą niedzielę przewidziane są jeszcze dwie: 15 listopada 2015 r. i 15 maja 2016 r. Decyzję o ich przeprowadzeniu podjęli polscy biskupi na 366. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

 

Poza zaplanowanymi składkami w kościołach istnieje także możliwość darowizny pieniężnej, rzeczowej czy usługowej. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.krakow2016.com/wesprzyj.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~analityk 08:42:55 | 2015-05-17
Kler powinien ze swoich dochodów dawać na ten cel a nie ciągle żyrować na wiernych, naiwnych. Sukienkowi powinni się zabrać za realną pracę a nie tylko pasożytować na nieróbstwie.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~pod rozwagę 13:53:23 | 2015-05-16
"Kościół potwierdza, że Mazurkas Travel zapłacił za porozumienie z ŚDM. Ile? - Tajemnica handlowa. Nie jesteśmy spółką państwową i nie mamy obowiązku ujawniania takich informacji - mówi ks. Tomasz Kijowski, rzecznik ŚDM."

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook