"Papieska sutanna to relikwia narodowa"

(fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Sutannę Jana Pawła II, w którą papież był ubrany w czasie zamachu na swoje życie mianem "relikwii narodowej" określił Przemysław Häuser, producent filmu "Apartament". Metropolita krakowski przyznał we środę, że zakrwawiona sutanna była schowana i nikomu nie pokazywana.

 

Pierwszy raz poprosił o to producent filmu "Apartament" - dokumentu pokazującego prywatne wyjazdy w góry ojca świętego. Od 13 maja relikwia jest eksponowana w krakowskim Sanktuarium św. Jana Pawła II.


Kard. Dziwisz przyznał, że zobaczył sutannę wówczas po raz pierwszy po 34 latach. - Także na mnie zrobiła ogromne wrażenie - mówił hierarcha we środę w Krakowie. Dla Przemysława Häusera był to także jeden z najbardziej wzruszających momentów w życiu.

 

- Pamiętam ten dzień - 13 maja 1981 roku. Pamiętam ludzi spontanicznie biegnących do kościoła i modlących się. Pamiętam ludzi modlących się w pociągach - wracałem wtedy ze swoją klasą z wycieczki szkolnej - cały pociąg modlił się, żeby Pan Bóg zachował papieża przy życiu. To był moment dramatyczny dla wszystkich - dla wierzących i dla niewierzących - wspomina dzień zamachu na Jana Pawła II Przemysław Häuser.

 

- To jest relikwia, ale też świadek męczeństwa Jana Pawła II. To było prawdziwe świadectwo męczeństwa - to, że ta sutanna zachowała się w tej formie, że widzimy tę dziurę po kuli z Browninga 9 mm. Potrzeba nam takich niemych świadków - zaznaczył producent filmu "Apartament".

 

Od 13 maja cenna relikwia jest wystawiona na widok publiczny w jednej z kaplic kościoła górnego Sanktuarium św. Jana Pawła II będącego częścią papieskiego Centrum "Nie lękajcie się!" w Krakowie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Olosz 13:45:37 | 2015-05-17
Nie wyprali jej, o kurde co z higieną?

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~jojo 23:06:40 | 2015-05-16
i należy się kolejna świątynia jeeeeeszczeeeee wieeeksza od licheńskieeeej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~cyrus 21:53:47 | 2015-05-14
to święta relikwia !! Módlmy sie do niej !! 

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Misiakddz 20:21:10 | 2015-05-14
Czy to jest widok dla dzieci? Ja ze swoimi dziecmi do tego kosciola nie pojde. Ale ks. Dziwisz niewiele wie o dzieciach i ich psychice.


A jak dziecko widzi w grach co mu kupujesz krew to jest OK ? 

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ojciec 12:57:46 | 2015-05-14
Czy to jest widok dla dzieci? Ja ze swoimi dziecmi do tego kosciola nie pojde. Ale ks. Dziwisz niewiele wie o dzieciach i ich psychice.

Oceń 2 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?