We wrocławskim kościele wspinają się do nieba

(fot. Thomas Leuthard / Ashley Modern / CC BY)

To jedyny tego typu obiekt w Polsce. We wrocławskiej świątyni pw. Opatrzności Bożej otwarto Centrum Aktywności Sportowej i Społecznej "Skałka", którego główną atrakcją jest ośmiometrowa ścianka wspinaczkowa.


Poza tym do dyspozycji odwiedzających są także specjalna ścianka dla najmłodszych adeptów wspinaczki górskiej i mosty linowe. Można również skorzystać z bogatej oferty zajęć, warsztatów, a planach centrum jest organizacja spotkań z ciekawymi ludźmi.

 

Pierwszym gościem ma być Bogusław Ogrodnik, który jako pierwszy człowiek na świecie zdobył Mount Everest oraz przepłynął Kanał La Manche. Obecny na uroczystości otwarcia podarował proboszczowi kamień z wulkanu Mauna Kea na Hawajach. - Celujcie w Księżyc, bo nawet jak nie traficie, to i tak będziecie wśród gwiazd. Ścianka jest najlepszą droga do tego, żeby trafić w najwyższe góry świata: Himalaje. Korzystajcie więc z tego, co wam podarowano - mówił himalaista i podróżnik.

 

Na pomysł budowy ścianki, która ma nie tylko pobudzać młodych do ruchu i budować ich tężyznę fizyczna, ale także integrować okolicznych mieszkańców, wpadł 1,5 roku temu ks. Krzysztof Hajdun, proboszcz wrocławskiej parafii pw. Opatrzności Bożej.

 

- Pewnego razu w Mszy św. w naszej parafii uczestniczył prezydent Rafał Dutkiewicz. Zaprosiłem go na kawę, a on poprosił, aby pokazać mu obiekty parafialne, bo słyszał o naszych różnych inicjatywach. Na początek przyszliśmy do pomieszczenia, które służyło jako warsztat ślusarski. Panował straszny bałagan. Prezydent zapytał: Jaki ma ksiądz na to pomysł? Nagle mnie olśniło i rzuciłem: A może by tu zrobić ścianę wspinaczkową? Chwyciło - wspomina kapłan.

 

- W kościele wspinać się do nieba to bardzo piękna i symboliczna inicjatywa - powiedział Prezydent Wrocławia otwierając obiekt.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook