O Synodzie: "Duch Święty poprowadzi Kościół"

Radio Watykańskie
( fot. shutterstock.com )

Potrzebujemy więcej świętości i bliskości Jezusa, by zrozumieć zbliżający się Synod o małżeństwie i rodzinie - powiedział w rozmowie z katolickim portalem kath.net niemiecki biskup Stefan Oster SDB.

 

Zdaniem ordynariusza bawarskiej Pasawy w tej kwestii należy, biorąc przykład z Jezusa, połączyć pokorę i oddanie z surowością.

 

- Oczekuję, że sam Duch Święty poprowadzi Kościół i tym samym Synod Biskupów. Mam nadzieję, że w ten sposób za sprawą Kościoła wielu ludzi na nowo i głębiej pozna Ewangelię o rodzinie - powiedział bp Oster i dodał, że jednocześnie "musi w nas rosnąć zdolność do miłości ludzi, którzy w swoim życiu osobistym ponieśli klęskę lub też chcą żyć inaczej, niż wiara Kościoła uważa to za słuszne". Bp Oster zaznaczył zarazem, że nie chodzi mu o problematykę dopuszczenia osób rozwiedzionych do Komunii Świętej, ale o sposób traktowania w Kościele niektórych wiernych, którzy "nie żyją tak, jakbyśmy sobie tego w świetle wiary życzyli".

 

Ordynariusz Pasawy zwrócił też uwagę na ogólny zanik wiary w Kościele w Niemczech: "Chyba nie udaje nam się pokazać, jak istotnie, jak głęboko, jak aktualnie Bóg Jezusa Chrystusa może i chce wkroczyć w ludzkie życie". Podobnie jest z zachęcaniem do spowiedzi. W Niemczech powoli zanika praktyka sakramentu pokuty. - Dopiero kiedy dam się dotknąć przez Chrystusa, przychodzi z reguły doświadczenie potrzeby pojednania - stwierdził bp Oster i wskazał, że podstawą wszelkiej duszpasterskiej działalności jest osobiste spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~dux 22:14:36 | 2015-05-05
Po wypowiedziach takich tuzów watykańskich jak Baldisseri, Maradiaga czy Marx pewne jest, że synod poprowadzi duch. Ale na pewno nie będzie on święty. Wręcz przeciwnie.

Oceń 88 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?