Rozpoczęła się modlitwa różańcowa przed wyborami prezydenckimi

(fot. Ania i Artur Nowaccy / Source / CC BY-SA)

Przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi na Jasnej Górze rozpoczęła się wczoraj nowenna modlitwy różańcowej za Polskę. Przez 9 dni przed Cudownym Obrazem Matki Bożej zanoszone będą prośby o podjęcie przez Polaków właściwych decyzji i dobry wybór głowy państwa.

 

O. Marian Waligóra przypomina, że Jasna Góra to dom Królowej Polski, której wciąż powierzamy wszystkie wymiary życia naszego narodu a w tym szczególnym czasie także nasze wybory. - Z odpowiedzialnością za Polskę modlimy się, by te wybory były dobre dla przyszłości całej naszej Ojczyzny i każdego z nas - podkreślił jasnogórski przeor.

 

Modlitwa różańcowa przed wyborami prezydenckimi rozpoczyna się każdego dnia ok. godz. 16.00. Wcześniej, bo o 15.30 przed Cudownym Obrazem sprawowana jest Msza św. w intencji Ojczyzny. Zwyczaj codziennej Eucharystii za Polskę trwa na Jasnej Górze od pierwszych dni stanu wojennego. - Każdego dnia oddajemy Polskę Matce Bożej. Nie ustajemy w tej naszej modlitwie. Tę Ojczyznę w takim jej kształcie jakim jest teraz zawierzamy Bogu przez ręce Maryi. Razem z Maryją chcemy, by Pan Polskę wziął w swoje ramiona - powiedział o. Waligóra.

 

Przeor Jasnej Góry zachęca, zwłaszcza w tym czasie przed wyborami, do duchowej łączności z naszym narodowym sanktuarium i do trwania na wspólnej modlitwie za Polskę.

 

Przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi także tegoroczna uroczystość Królowej Polski będzie szczególną modlitwą za Ojczyznę o podjęcie przez nas właściwych decyzji.

 

Uroczystości odpustowe ku czci Królowej Polski rozpoczyna się na Jasnej Górze już dziś wieczorem procesją maryjną po wałach i Mszą św. o godz. 19.00. Główna Suma odpustowa z udziałem przedstawicieli Konferencji Episkopatu Polski odprawiona zostanie jutro, 3 maja o godz. 11.00.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~DSSS 21:18:18 | 2015-05-02
Pan Grzegorz Braun jest najlepszym kandydatem na prezydenta RP.

Oceń 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~papton 20:30:32 | 2015-05-02
Wierzę,że Pan Bóg natchnie naszych Rodaków  Swoją mądrością i że wybierzemy Prezydentem jedynego spośród kandydatów,który ma najbardziej narodowe poglądy na sprawy naszego chorego i umęczonego państwa i narodu,na wiarę i sprawy międzynarodowe,tak ważne w obecnej sytuacji w Europie - Adama Jarubasa. Wierzę,że Polacy naganiani i ogłupiani przez media (w tym i katolickie) i sondażownie,żeby głosować na Komorowskiego albo na Dudę zrozumieją,że żaden z nich nie powinien piastować tego najwyższego urzędu w naszym państwie. Niech Pan Bóg da łaskę wszystkim poznania prawdy,która wyzwala.

Oceń 1 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Niedziela 18:27:42 | 2015-05-02
Zapomniałaś, Polsko, o swojej Królowej?

O. Jan Pach OSPPE

Królowanie Maryi w Polskim Domu wystawiane jest coraz częściej na próby, które przychodzą ze strony już nie tylko zdeklarowanych wrogów Kościoła, ale też tzw. ale-katolików

Oceń 3 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook