Pokazał nam jak wygląda kroczenie do świętości

(fot. JBundesarchiv, B 145 Bild-F059404-0019 / Schaack, Lothar / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0 de)

- Naśladujmy Jana Pawła II, bo przecież mogliśmy widzieć, na czym polega kroczenie do świętości - zachęcił wczoraj abp Mieczysław Mokrzycki. Metropolita lwowski przewodniczył w bydgoskim Kościele Rektorskim Zgromadzenia Ducha Świętego Eucharystii, w czasie której uroczyście wprowadzono relikwie papieża Polaka.

 

Według abp. Mokrzyckiego należy w poczuciu obowiązku zadać sobie pytanie: "Czego uczy nas świętość tego niezwykłego ucznia Jezusowego z XXI wieku? Kim on był i kim powinien być dla nas?". Metropolita lwowski uważa, że Jan Paweł II był wyjątkowym człowiekiem, "mimo, że takim samym jak my, to jednocześnie innym", odróżniającym się swoim zachowaniem, postawą, sposobem mówienia czy reagowania.

 

- Jakoś w przedziwny sposób promieniował, oddziaływał na innych. Stając przy nim odczuwało się pokój, miało się poczucie bezpieczeństwa, życzliwości. Co zatem na to wszystko się złożyło. Skąd czerpał tyle sił, skąd wziął się u niego ten szczególny charyzmat? - pytał hierarcha.

 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy obrządku łacińskiego podkreślił, że Ojciec Święty był człowiekiem wiary, jego myśli wciąż zwracały się ku Panu Bogu. - Dlatego nigdy nie żałował czasu na modlitwę i zawsze musiał mieć go tyle, ile uznał za stosowne. Nie rozpoczynał nigdy dnia ani też pracy, jeżeli się nie pomodlił. Także Eucharystia była dla świętego sprawą najważniejszą i najświętszą, stanowiła centrum jego życia i każdego dnia - powiedział.

 

W życiu modlitwy Jana Pawła II - jak zauważył abp Mieczysław Mokrzycki - uderza ewangeliczna prostota. Jest to święty, który trwał na kolanach przed Bogiem, żył Bogiem i dla Boga.

 

- Kanonizacja Jana Pawła II otworzyła przed nami nowe perspektywy na przyszłość. Przede wszystkim zobowiązała nas do jeszcze uważniejszego i bardziej twórczego odczytywania jego dziedzictwa zawartego w słowach, w jego osobowości, w stylu życia i służby - zakończył metropolita lwowski.

 

Relikwie podarowane Zgromadzeniu Ducha Świętego to relikwie pierwszego stopnia. Stanowi je włos św. Jana Pawła II.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Jan 12:51:48 | 2015-04-27
Cały tekskt dzisiejszej homilii  ks.kard. S. Dziwisza na portalu Radia Maryja.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Jerzyk 10:15:18 | 2015-04-27
W Radio Maryja jest transmisja na żywo z Watykanu z 1. rocznicy kanonizacji. A potem na ich portalach

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook