Unijny plan niszczenia łodzi uchodźców - absurdalny

(fot. Aekkaphob / Shutterstock.com)

Ekspert ds. uchodźców przy Włoskiej Konferencji Biskupiej ostro skrytykował plany Unii Europejskiej dotyczące polityki migracyjnej. W wywiadzie dla dzisiejszego wydania włoskiego dziennika "La Repubblica" dyrektor biskupiej fundacji "Migrantes", Giancarlo Perego, określił je mianem "absurdalnych".

 

To "skandal", że UE stawia przede wszystkim na operacje związane z kontrolą graniczną zamiast niezwłocznie zwiększyć środki na poszukiwanie i ratowanie tonących w morzu uchodźców, powiedział Perego.

 

Zaproponował utworzenie europejskiej operacji ratunkowej, której zakres działań sięgałby aż po wybrzeże Libii. W tej inicjatywie powinny uczestniczyć organizacje międzynarodowe.

 

Ponadto ekspert włoskiego episkopatu przypomniał o potrzebie jak najszybszego przywrócenia pokoju i bezpieczeństwa w Libii, Egipcie oraz innych krajach północnej Afryki, z których pochodzi większość uchodźców przypływających Morzem Śródziemnym do Europy.

 

Tropienie i niszczenie łodzi wykorzystywanych przez przemytników ludzi to jedna z propozycji jakie padły na nadzwyczajnym szczycie Unii Europejskiej, jaki odbył się wczoraj w Brukseli. UE zamierza potroić budżet operacji patrolowania granic na Morzu Śródziemnym, a niektóre państwa członkowskie przeznaczą dodatkowe okręty i samoloty na potrzeby tej operacji.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 17:30:32 | 2015-04-24
Niech Perego nie sięga do nie swojej kieszenie, lecz do swojej. iech przeznaczy swoje środki na imigrantów, skoro się tak nad nimi lituje.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook