Misjonarka: islamizacja Europy jest nieuchronna

(fot. Sorin Vidis / Shutterstock.com)

"Islamizacja Europy jest nieuchronna, przede wszystkim ze względu na coraz większą przewagę demograficzną wyznawców islamu" - przekonywała w Rzeszowie uczestników katechezy audiowizualnej s. Tadeusza Frąckiewicz, dominikanka, misjonarka od 16 lat pracująca w Kamerunie.

 

Na podstawie doświadczenia pobytu w Kamerunie s. Frąckiewicz podzieliła się z uczestnikami spotkania pt. "Czy grozi nam islamizacja?" nie tylko świadectwem swojej pracy na misjach, ale też spostrzeżeniami dotyczącymi dominacji religijnej islamu.

Jej zdaniem, Europie trudno będzie uchronić się przed zjawiskiem postępującej islamizacji, przede wszystkim ze względu na kwestie demograficzne. - Każda z rodzin muzułmańskich posiada nawet po kilkanaścioro dzieci, wśród Europejczyków niestety nie ma takiego trendu. Pomaga w tym pomoc socjalna tym rodzinom. To w prosty sposób prowadzi do dominacji demograficznej wyznawców islamu. Spotykam się z takim zjawiskiem w Kamerunie, gdzie w niektórych rejonach ta ekspansja postępuje naprawdę szybko - mówiła s. Frąckiewicz.

Spotkanie "Czy grozi nam islamizacja?" odbyło się w ramach cyklicznych katechez audiowizualnych. Ich organizatorem w rzeszowskiej bazylice oo. bernardynów jest Wspólnota Odnowy w Duchu Św. wraz z Franciszkańską Młodzieżą Oazową.

Podczas katechez dla dorosłych i młodzieży poruszane są tematy związane z duchowością, moralnością, a także sprawami społecznymi. Inicjatorem wszystkich spotkań był o. Wiktor P. Tokarski OFM.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~heh 20:37:15 | 2015-04-22
Islamizacja to prosta konsekwencja ateizacji i walki z chrześcijaństwem przez oszalały Zachód.
A dzisiejsi czerwoni z taką furią zwalczający Kościół pod pretekstem "wolności" i "tolerancji" będą w pierwszym szeregu bić pokłony Allahowi.

Oceń 6 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kaqulla 20:23:01 | 2015-04-22
Islamizacja Europy jest skutkiem odejścia od Boga i traktowania wiary katolickiej wyłącznie jako sprawy osobistej oraz dewiacje moralne niszczące rodziny i całe społeczeństwa. Jedyną szansą jest powrót do Boga i życie Jego Dekalogiem,tak w wymiarze indywidualnym jak i społecznym. ,,Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu,tam wszystko jest na właściwym miejscu'' - mawiali nasi przodkowie i tak żyli  i jak dziś widzimy - mieli rację.

Oceń 11 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Dioklecjan 20:08:48 | 2015-04-22
Nie zgadzam się.To bardzo powierzchowne ujęcie tematu.
to nietylko demografia,coraz więcej jasnookich konwertytów.

 Iluż to obywateli Szwecji, Belgii itd. czyli przedstawicieli tzw. "Starej Europy" walczyło jakio ochotnicy po stronie Islamistów ? nie tylko ci z arabskim pochodzeniem.
moja teza jest następująca :
NIE MA ISLAMIZACJI BEZ LAICYZACJI .Nie widze nic szcczególnego w tej religii , ot , taki zmieniony Stary Testament .ST ...ale aktywny społecznie.

Laicyzacja to duchowa pustka i Islam ją wypelnia w sposób jak najbardziej widzialny , a nie tylko na zasadzie społecznej alienacji instytucji koscioła, teologicznych rozważań itd.

Chrzescijaństwo nie istnieje już jako poważna siła kształtująca życie społeczne ...poza swiątynią .Nabożeństwa , modły, prace naukowe działalnośc charytatywna ...i nic ponadto
ot takie społeczne katakumby ,

Kto zdecydował sie na życie na uboczu musi liczyc się z tym ,że będzie traktowany jako eremita  ,jako element folkloru. 
Więc cóż w tym dziwnego ,że Islam ? przecież nie buddyzm , on podobnie jak chrześcijanstwo zamknął się w sobie

ups.chrześcijaństwo daje światu komentaże , co w dobie rewolucji informacyjnej ...stanowi lichy argument , takich komentarzy jest multum , liczą siejedynie takie poparte aktywnością spoleczną , widzialne punkty odniesienia , w k.k. w Polsce od czasów "Solidarnosci " takich po prostu nie ma .  

Oceń 4 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook