Madryt: kongres o prześladowaniu chrześcijan

Radio Watykańskie
(fot. shutterstock.com)

- Wszyscy jesteśmy nazarejczykami - pod takim hasłem rozpoczął się w Madrycie międzynarodowy kongres poświęcony prześladowaniu chrześcijan. Do stolicy Hiszpanii przyjechali m. in. patriarcha Ignacy Efrem Józef III Younan z Syrii, abp Bashar Matti Warda z Iraku, pastor Edwar Awabdech, przewodniczący sojuszu Kościołów Ewangelickich w Syrii i Libanie oraz bp Oliver Dashe Doeme z Nigerii.


Podczas kongresu głos zabiorą przede wszystkim chrześcijanie prześladowani w swoich krajach. Kongres jest jednocześnie apelem do rządzących, aby nie pozostawali bierni wobec tragedii, która dotyka chrześcijan w wielu krajach świata, szczególnie muzułmańskich.

 

Duże zainteresowanie mediów wzbudziła obecność męża i najmłodszej córki Asii Bibi, chrześcijanki z Pakistanu, która została skazana na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Podczas kongresu zostanie pokazany film "Uwolnić Asię Bibi" (reż. Michał Król, Maciej Grabysa), który został zrealizowany m.in. dzięki Salezjańskiemu Wolontariatowi Misyjnemu "Młodzi Światu" oraz Domowi Wydawniczemu Rafael. O swoich przeżyciach opowiedzą także nigeryjskie dziewczęta Kayla i Hauwa, które uciekły grupie Boko Haram.

 

Na znak solidarności z prześladowanymi chrześcijanami można podpisać specjalną petycję, która zostanie przekazana ich przedstawicielom.

 

Kongres zakończy się w niedzielę 19 kwietnia.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?