"Duszpasterz w służbie małżeństwa i rodziny"

(fot. shutterstock.com)

"Duszpasterz w służbie małżeństwa i rodziny" - to hasło rozpoczynających się dziś Duszpasterskich Wykładów Akademickich. Dwudniowe wykłady (7-8 kwietnia br.) dotyczyć będą przede wszystkim poradnictwa małżeńsko-rodzinnego, ponadto omówione zostaną ustalenia październikowego Synodu Biskupów o rodzinie oraz przygotowania do Światowych Dni Młodzieży zaplanowanych na lipiec 2016 r. w Krakowie.

 

W inauguracji Wykładów Duszpasterskich w auli Caritas Archidiecezji Lubelskiej (al. Unii Lubelskiej 15) wziął udział metropolita lubelski. - Ta nowa formuła duszpasterskich wykładów akademickich, którą dzisiaj rozpoczynamy jest zaproszeniem dla wszystkich księży, abyśmy mogli przynajmniej raz do roku wspólnie zastanowić się nad tym, co najważniejsze w naszym przesłaniu, czyli nad duszpasterstwem oraz posługą pastoralną, która w dzisiejszych czasach wymaga ciągle pogłębiania refleksji i dialogu - mówił podczas inauguracji abp Stanisław Budzik.

 

Arcybiskup dodał też, że dzisiaj kapłani dokonają podsumowania pierwszego roku funkcjonowania "Projektu Źródło", czyli rekolekcji ewangelizacyjnych w archidiecezji lubelskiej. Poruszą także temat duszpasterstwa młodzieży w kontekście Światowych Dni Młodzieży w przyszłym roku oraz duszpasterstwa powołań.

 

Ks. dr hab. Jarosław Jęczeń z Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL podkreślił, że to pierwsze tego rodzaju spotkanie podczas Duszpasterskich Wykładów Akademickich, kiedy podejmuje się próbę połączenia teorii z kapłańskim doświadczeniem pracy duszpasterskiej w parafiach.

 

74. edycję wykładów zorganizował Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL we współpracy z Wydziałem Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Duszpasterskie Wykłady Akademickie (DWA), są spotkaniem formacyjnym duchowieństwa archidiecezji lubelskiej, zapoczątkowane zostały w 1935 roku. Dotychczas wykłady te odbywały się co roku pod koniec sierpnia. Od roku bieżącego odbywać się będą w nowym miejscu - auli Caritas Archidiecezji Lubelskiej (al. Unii Lubelskiej 15) i nowym terminie: w tym roku w dniach 7 i 8 kwietnia.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?