Kenia: po zamachu władze ochraniają kościoły

Po zamachu terrorystycznym na kampusie uniwersytetu w Garissie w Kenii w Wielki Czwartek, siły bezpieczeństwa tego kraju przez okres świąt wielkanocnych zarządziły podwyższone środki bezpieczeństwa.

 

Według kenijskich mediów przez cały czas świąt w wielu kościołach kraju uzbrojeni policjanci chronią chrześcijan uczestniczących w nabożeństwach przed zamachami. Niektóre wspólnoty zamówiły sobie także prywatną ochronę.

 

Zamach na Garissa University College, do którego przyznali się członkowie ugrupowania Al-Szabab, wywołał oburzenie na całym świecie. W tym najcięższym od lat ataku terrorystów zginęło co najmniej 170 osób, a 80 zostało rannych. Według naocznych świadków terroryści za cel obrali sobie przede wszystkim studentów chrześcijańskich.

W całym kraju duchowni chrześcijańscy i muzułmańscy wzywają do jedności oraz do modlitwy za zmarłych. Jednocześnie w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęła się trzydniowa żałoba narodowa, którą w Wielki Piątek ogłosił prezydent kraju Uhuru Kenyatta. Ok. 82 procent ludności liczącej 45 milionów Kenii stanowią chrześcijanie, a ok. 11 procent przyznaje się do islamu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook