ŚDM: znamy miejsca spotkań papieża z młodymi

(fot. shutterstock.com)

Msza św. kończąca Światowe Dni Młodzieży 2016 zostanie odprawiona w Brzegach k. Wieliczki, pozostałe uroczystości z udziałem papieża Franciszka odbędą się w Krakowie - poinformował w niedzielę metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

 

Światowe Dni Młodzieży potrwają od 26 do 31 lipca 2016 r. Jak przypomniał metropolita krakowski podczas mszy Niedzieli Palmowej w sanktuarium św. Jana Pawła II, już "za rok i kilka miesięcy będziemy gościć papieża Franciszka w Polsce i rzesze uczniów Jezusa Chrystusa z całego świata".

 

"Współczesny świat, również Polska, potrzebuje takiego potężnego świadectwa wiary i jedności. Chcemy tu, w Polsce, w Krakowie dać to zbiorowe świadectwo, chcemy podzielić się naszym entuzjazmem i wiarą" - podkreślił Dziwisz. Trzeba obudzić całą młodzież w Polsce, aby zrozumiała, że są wartości, za które warto się poświęcić, za które warto żyć"- dodał.

 

Młodzi powitają papieża Franciszka w czwartek, 28 lipca, na krakowskich Błoniach. W tym samym miejscu dzień później papież będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej.

 

"Krakowskie Błonia są uświęcone już spotkaniami z Janem Pawłem II i Benedyktem XVI. Cieszymy się, że tradycja spotkań z papieżem i papieżami na krakowskich Błoniach jest kontynuowana" - mówił w niedzielę kard. Dziwisz.

 

Przypomniał, że miejsce to jest za małe, by pomieścić kilka milionów młodych ludzi, dlatego finałowe spotkania papieża Franciszka z młodzieżą - sobotnie czuwanie modlitewne i niedzielna msza św. - odbędą się na granicy Krakowa i Wieliczki, w Brzegach. "Szukaliśmy nazwy tego miejsca i znaleźliśmy - pomógł nam Ojciec Święty Franciszek - będzie to Campus Misericordia. Stamtąd roześle Ojciec Święty młodzież na cały świat, aby głosili Boże Miłosierdzie" - zapowiedział metropolita krakowski.

 

W sumie wydarzenia Światowych Dni Młodzieży będą się odbywać w pięciu lokalizacjach.

 

Poprzednie Światowe Dni Młodzieży odbyły się w 2013 r. w Rio de Janeiro w Brazylii.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Paweł 11:59:39 | 2015-03-30
Pan, kiedyś stanął nad Brzegiem

Oceń 10 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook