Indie: groźby zniszczenia kościoła

(fot. alebaffa / Foter / CC BY-NC-ND)

W indyjskim stanie Bengal Zachodni doszło do zapowiedzi zniszczenia kościoła katolickiego. Pogróżki otrzymały siostry zakonne prowadzące tam szkołę. Był to kolejny przejaw wrogości wobec chrześcijan w tym kraju. Wcześniej, 21 marca obrzucono kamieniami świątynię katolicko-syromalabarską pw. św. Jerzego na przedmieściach Bombaju.

 

W tej sprawie zatrzymano cztery osoby, które - według policji - nie należały do żadnej partii politycznej, ale chciały się raczej zemścić na parafianach za złożenie do organów ścigania skargi w sprawie pewnych nielegalnych działań.

 

Niemniej jednak wydarzenie to wpisuje się w całą serię aktów agresji wobec kościołów chrześcijańskich, do jakich dochodziło w Indiach w ostatnich miesiącach.

 

Ostatnio ze wschodnioindyjskiego stanu Bengal Zachodni napłynęły wiadomości o zapowiedzi zniszczenia miejscowego kościoła katolickiego. Zakonnice prowadzące szkołę w jednej z tamtejszych misji otrzymały listy z pogróżkami. Dyrektorka placówki potwierdziła, że jest to już czwarta przesyłka, w której siostrom wysłano ultimatum, iż jeśli w najbliższym czasie nie opuszczą one tego terenu, ich kościół zostanie spalony. W związku z tym miejscowe władze zwiększyły ochronę policyjną placówki.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~david 03:48:49 | 2015-03-27
Cztery osoby chciały się zemscić? Bardzo niskie i niszczące prześladowcę uczucie. Buddyści np. coś o tym wiedzą i wszyscy inni racjonalnie żyjący ludzie.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?