Ruchy pro-life apelują o zaangażowanie

(fot. Manu praba / Foter / CC BY)

O wspólnotowe i osobiste zaangażowanie w obchody Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia zaapelowali polscy działacze pro-life. "Prosimy też o zjednoczenie w modlitwie za ludzkie życie, małżeństwa i rodziny, atakowane przez konwencję przemocową" - zachęca Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

 

Publikujemy treść przekazanego apelu:


Świętujmy i brońmy ludzkiego życia i rodziny!


W związku z Narodowym Dniem Życia, obchodzonym 24 marca, oraz Dniem Świętości Życia, obchodzonym 25 marca, Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zwraca się do wszystkich o wspólnotowe i osobiste zaangażowanie w ich obchody.

 

W Sejmowej uchwale ustanawiającej Narodowy Dzień Życia czytamy, że dzień ten jest: okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych.

 

Natomiast celem Dnia Świętości Życia jest: budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji. (Encyklika "Evangelium Vitae").

 

W tym dniach głośmy prawdę o człowieczeństwie wszystkich ludzi od ich poczęcia do naturalnej śmierci i upominajmy się o ochronę małżeństwa i rodziny.

 

Dzisiaj, gdy Parlament Europejski napiera na swobodę aborcji, a Parlament RP walczy się z małżeństwem i rodziną poprzez akceptację autorytarnej konwencji przemocowej CAHVIO, gdy upowszechnia się lewicową ideologię gender, nasze aktywne zaangażowanie po stronie życia i rodziny jest bezcenne!

 

Zwracamy się do rodzin, aby w dniach 24 i 25 marca znalazły czas na bycie razem, wspólne świętowanie i radowanie się darami, jakim zostaliśmy obdarzeni - życiem i rodziną.

Prosimy też o zjednoczenie w modlitwie za ludzkie życie, małżeństwa i rodziny, atakowane przez konwencję przemocową CAHVIO.

 

W imieniu 87 organizacji rodzinnych zrzeszonych w Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia: Paweł Wosicki (prezes), Anna Dyndul, Jakub Bałtroszewicz, Aleksandra Gil, Ks. Ryszard Halwa, Ewa Kowalewska, ks. Stanisław Kaniewski, Lidia Klempis, Lech Łuczyński, Paweł Majewicz, Antoni Szymański, Hanna Wujkowska, Antoni Zięba, Urszula Wosicka, Piotr Zajkowski.

 

***

 

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzesza 87 organizacji. W 2012 r. za swoją działalność została nagrodzona Europejską Nagrodą Obywatelską.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?