Ludzi cierpiących na Ukrainie przybywa

Ludzi cierpiących na Ukrainie przybywa
(fot. snamess / Foter / CC BY-NC)
KAI / kn

Ludzi cierpiących wciąż przybywa, co widać w sąsiadującej z nami Ukrainie, tak nam bliskiej przez wieki współistnienia, oraz w Azji i Afryce.

Trudno sobie wyobrazić chrześcijanina niewrażliwego na ludzkie cierpienia, dlatego ponawiamy prośbę o dalsze wspieranie potrzebujących - apeluje Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przed Ogólnopolskim Dniem Modlitwy o Pokój na Ukrainie, który przypadnie w niedzielę 22 marca. W apelu przypomina, że wsparcie to można okazać m.in. przez modlitwę, post i jałmużnę.

W okresie Wielkiego Postu Zespół dziękuje wszystkim darczyńcom za pomoc okazaną "zwłaszcza dzieciom, młodzieży i osobom starszym względnie chorym - w tych krajach, w których nienawiść i wrogość daje o sobie znać poprzez wojenne działania, którym bardzo często towarzyszą straszliwe okrucieństwa". Zmuszało to i wciąż zmusza setki tysięcy osób do opuszczania własnych domów, miejscowości i ratowania życia, poszukiwania wsparcia w państwach i wśród narodów, które wyrażają zgodę i wychodzą naprzeciw potrzebującym wsparcia.

"Nie był i być nie może obojętnym nasz Naród" - czytamy w apelu. "Co więcej, wypada nam podkreślić, że spotykamy się z życzliwością ze strony społeczeństwa naszego zawsze, kiedy odwołujemy się do ludzkiej wrażliwości na potrzeby naszych sióstr i braci narażonych na prześladowania. Z tego to względu wyrażamy wdzięczność. Czynimy to w obliczu Pana, którego wrażliwość na ludzkie potrzeby jest wyjątkowo czytelna w okresie Wielkiego Postu, zwłaszcza, gdy rozważamy Mękę Chrystusową" - przypomniano w apelu Zespołu.

DEON.PL POLECA

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie podkreśla jednak, że ludzi cierpiących wciąż przybywa.

"Widzimy to w sąsiadującej z nami Ukrainie, tak nam bliskiej przez wieki współistnienia. Dostrzegamy też coraz większe tragedie na wielkich połaciach Azji i Afryki. A ponieważ trudno sobie wyobrazić chrześcijanina, który byłby niewrażliwy na ludzkie cierpienia, dlatego ponawiamy naszą prośbę o dalsze wspieranie potrzebujących. A można to czynić na różne sposoby. Przez modlitwę, post, czyli ograniczanie własnych potrzeb i jałmużnę" - można przeczytać w apelu.

Zespół kieruje swój apel w imieniu tysięcy proszących i już teraz dziękuje za wszelką okazaną w przyszłości pomoc.

"Mamy nadzieję, że dzięki ofiarności naszej, wiele osób na świecie, będących w potrzebie, przekona się, że są ludzie życzliwi, że Ewangelia otwiera serca na potrzeby ludzi znajdujących się w jakiejkolwiek biedzie. I że jest nadzieja na to, że jednak będziemy w stanie przezwyciężyć wrogość i nienawiść, największe przyczyny wszelkich tragedii" - czytamy w apelu.

Apel podpisali: przewodniczący Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie - bp Antoni Dydycz, oraz jego członkowie: bp Tadeusz Bronakowski, bp Marian Rojek i ks. Leszek Kryża TChr.

Decyzją biskupów obradujących na 368. zebraniu plenarnym w Warszawie Ogólnopolskim Dniem Modlitwy o Pokój na Ukrainie będzie niedziela 22 marca.

Wsparcie materialne dla potrzebujących na Ukrainie można przekazywać na konto: 89 1090 1014 0000 0000 0301 4449

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ludzi cierpiących na Ukrainie przybywa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.