Watykański sekretarz stanu na Białorusi

Radio Watykańskie
(fot. PAP/EPA/SERGEI GAPON)

Od wczoraj przebywa na Białorusi watykański sekretarz stanu. Kard. Pietro Parolin przybył do Mińska na zaproszenie tamtejszych władz. Został już przyjęty przez prezydenta Łukaszenkę i odbył szereg spotkań na wysokim szczeblu. O celach swej podróży kard. Parolin rozmawiał z dziennikarzami na lotnisku.

 

Hierarcha zaznaczył, że jego wizyta na Białorusi jako przedstawiciela Ojca Świętego to znak szacunku Stolicy Apostolskiej i osobiście papieża Franciszka dla Białorusi i Kościoła katolickiego w tym kraju. Nawiązując do wojny na Ukrainie kardynał zaznaczył wielką rolę, jaką Białoruś odgrywa ostatnio w inicjatywach podejmowanych na rzecz zakończenia tego konfliktu.

 

"Stolicy Apostolskiej tak bardzo zależy na uregulowaniu tego konfliktu, a Białoruś w tym wszystkim odgrywa nadzwyczaj ważną rolę" — dodał hierarcha.

 

W pierwszym dniu wizyty w białoruskiej stolicy kard. Parolin przeprowadził szereg ważnych spotkań na wysokim szczeblu z przedstawicielami władz państwowych, w tym także z prezydentem Aleksandrem Łukaszenko. Wieczorem tego samego dnia dokonał aktu poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę pierwszej nuncjatury apostolskiej na Białorusi.

 

Jest to już druga wizyta sekretarza stanu w historii współczesnej Białorusi: w 2008 r. kraj ten odwiedził kard. Tarcisio Bertone.

 

Wizyta kard. Parolina zakończy się 15 marca.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook