Raban na Franciszkańskiej 3 w Krakowie

(Logo ŚDM Kraków 2016)

Kard. Stanisław Dziwisz przyjął w piątek w Sali Okna Papieskiego kilkudziesięciu młodych ludzi, którzy przyszli na Franciszkańską 3, by modlić się w intencji papieża Franciszka oraz o dobre przygotowanie do międzynarodowego spotkania młodych w 2016 roku. Po spotkaniu z metropolitą krakowskim młodzież ustawiła się pod Papieskim Oknem, tworząc liczbę "500" - tyle dni pozostało do rozpoczęcia wydarzenia.

 

Na spotkanie z kard. Dziwiszem młodzi zabrali ze sobą flagi, koszulki z logotypem oraz balony w oficjalnych barwach logo: czerwone, niebieskie i żółte. Nie zabrakło śpiewu hymnu ŚDM, oklasków i wspólnej modlitwy.

 

Obecni byli członkowie ekipy "Busem do marzeń" - projektu Stowarzyszenia GPS Kalwaria, promującego Światowe Dni Młodzieży. W spotkaniu brał udział Marcello Bedeschi z Papieskiej Rady ds. Świeckich, bp Damian Muskus, ks. Grzegorz Suchodolski oraz pracownicy i wolontariusze Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016.

 

"Bardzo się cieszę, że przyszliście dziś właśnie tutaj" - przywitał młodych kard. Stanisław Dziwisz. Metropolita krakowski wrócił wspomnieniami do dnia wyboru kard. Bergoglio na papieża. "W Kaplicy Sykstyńskiej zapanowała wielka radość. Wszyscy się bardzo ucieszyliśmy, że tak szybko Duch Święty wskazał, kogo mają wybrać kardynałowie" - opowiadał.

 

"Czekamy na tego papieża w Krakowie, a wy już żyjecie tymi Dniami, aby przyjąć młodzież z całego świata, która do was, do nas przyjedzie" - kontynuował hierarcha. Podkreślił, że przeżył wiele spotkań papieża z młodymi i wie, co to znaczy - jaka panuje na nich atmosfera.

 

"Młodzi cieszą się wspólnie, że są chrześcijanami, że są świadkami Jezusa Chrystusa, że jest nas tak wielu na świecie, dążących do tego samego celu, myślących podobnie. W ten sposób wspierają się wzajemnie byciem razem" - mówił były sekretarz św. Jana Pawła II. "Starajcie się rozpalić w sobie i innych tego ducha oczekiwania i przygotowań do tych Dni, aby były owocne dla was" - zaapelował do swoich młodych gości.

 

Zebrani w Sali Okna Papieskiego odmówili wspólnie modlitwę Anioł Pański i oficjalną modlitwę Światowych Dni Młodzieży. Wśród fruwających balonów i oklasków młodzieży kard. Stanisław Dziwisz i bp Damian Muskus podpisali telegram do papieża Franciszka, który z okazji drugiej rocznicy wyboru na Stolicę św. Piotra i na 500 dni przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży napisali młodzi zaangażowani w przygotowania do tego wydarzenia.

 

"Kraków św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny, nasz Kraków, jest także Twoim Krakowem! Z radością czekamy na spotkanie z Tobą i naszymi przyjaciółmi z całego świata!" - czytamy w liście.

 

Na zakończenie spotkania młodzi zgromadzili się na placu pod Papieskim Oknem i ustawili w liczbę "500".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook