Abp Migliore: Tylko 44? Myślałem, że więcej

(fot. prezydent.pl)

"Doszedłem cały, zdrowy i w dobrym czasie" - powiedział KAI abp Celestino Migliore. Nuncjusz apostolski w Polsce przeszedł w nocy z niedzieli na poniedziałek 44 km z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.


Abp Celestino Migliore w niedzielę wieczorem koncelebrował Mszę św. w kościele św. Józefa na krakowskim Podgórzu, gdzie spotkał się z "ekstremalnymi księżmi". Później wyruszył w samotną wędrówkę jednym ze szlaków Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej arcybiskup dotarł dziś rano. - Pogoda była wspaniała. Księżyc pomagał. Nie byłem senny. Nogi bolą, ale to naturalne - powiedział KAI nuncjusz.

Nuncjusz zapowiedział, że w przyszłym roku na pewno wybierze się w Ekstremalną Drogę Krzyżową, choć nie wyklucza że jeszcze w tym roku weźmie udział w EDK razem z księżmi z Warszawy.

Abp Migliore przyznał, że wszystko zaczęło się od "Szlachetnej Paczki" i ks. Jacka Stryczka, który także w sprawie EDK był bardzo przekonujący. - Myślę, że jestem w syntonii tego doświadczenia. Aby trwać w miłości potrzebujemy dużo siły. Ekstremalność w warunkach życiowych pomaga kochać ludzi - mówił nuncjusz apostolski.

W niedzielę dziennikarze pytali czy arcybiskup sprosta wyzwaniu, bo to aż 44 kilometry. - Tylko 44? Myślałem, że więcej - żartował nuncjusz i twierdził, że to nie powinien być problem, bo pochodzi spod Alp i często chodzi po górach. Przyznał, że tych kilka godzin poświęci na myślenie i modlitwę.

Ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca Ekstremalnej Drogi Krzyżowej szacuje, że na ponad stu trasach w Polsce i za granicą w czasie Wielkiego Postu pojawi się około 15 tys. uczestników. Szczegóły dotyczące EDK znajdują się na stronie internetowej: www.edk.org.pl

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

david 12:32:17 | 2015-03-09
Ja widzę w tym zapowiedź, że biskupi porzucą samochody i będą chodzić pieszo. Wiedziałem, że nuncjusz ma poczucie humoru, nie wiedziałem natomiast, że jest tak ekstremalny. Szacun dla nuncjusza.

Oceń 6 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook