Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego

(fot. charlie llewellin / Foter / CC BY-SA)

W Bydgoszczy będzie można rozpocząć naukę w Studium Życia Rodzinnego. Oferta została przygotowana przez Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Bydgoszczy oraz Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej.

 

Sama inicjatywa zrodziła się z troski o współczesną rodzinę, małżeństwa, narzeczonych oraz z potrzeb i wyzwań, wobec których musi stanąć duszpasterstwo parafialne. Zaproszenie do uczestnictwa w studium zostało skierowane do par małżeńskich oraz mieszkańców wszystkich wspólnot parafialnych. - Zapraszamy chętne osoby, które chcą pogłębić swoją wiedzę na temat małżeństwa i rodziny.

 

Pragną budować swoje życie małżeńskie i rodzinne na gruncie Ewangelii i nauczania Kościoła, a także chciałyby podjąć pracę jako doradcy życia rodzinnego - powiedział dyrektor Prymasowskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej ks. dr hab. Mirosław Gogolik.

 

Cykl studium ma trwać trzy semestry. Zajęcia będą się odbywać raz w miesiącu (w sobotę, w godz. 9-14.30) w budynku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej (ul. Grodzka 18). Istnieje również możliwość zorganizowania zajęć na terenie diecezji dla zgłoszonej grupy chętnych. Rekrutacja potrwa do 31 marca, a pierwsze zajęcia odbędą się 11 kwietnia.

 

Naukę w Diecezjalnym Studium Życia Rodzinnego mogą podjąć osoby, które ukończyły 22 rok życia i posiadają minimum wykształcenie średnie (maturę). Cały program obejmuje ponad 150 godzin zajęć z zakresu: teologii małżeństwa i rodziny, moralnych i bioetycznych zagadnień małżeństwa i rodziny, naturalnych metod planowania rodziny, wybranych zagadnień z psychologii, socjologii i pedagogiki, prawnych aspektów małżeństwa i rodziny, organizacji i metodyki pracy duszpasterstwa rodzin, komunikacji w małżeństwie i rodzinie oraz podstaw duchowości i formacji religijnej w rodzinie.

 

Absolwenci Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego otrzymają dyplom, a po odbyciu praktyk mogą również uzyskać misję kanoniczną potrzebną do pracy w parafialnym poradnictwie rodzinnym. Ukończenie studium daje uprawnienia do pracy w katolickich poradniach życia rodzinnego. Absolwenci są również przygotowani do pomocy w prowadzeniu katechizacji przedmałżeńskiej.

 

Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i prowadzonych zajęć zostały zamieszczone na stronie internetowej: www.rodziny.diecezja.bydgoszcz.pl.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?