W. Brytania: o trojgu biologicznych rodzicach

Radio Watykańskie
(fot. shutterstock.com)

Wielka Brytania jest pierwszym krajem w świecie, który wprowadził prawo pozwalające na wytworzenie dziecka z materiału genetycznego trojga rodziców. Blisko trzy czwarte deputowanych poparło w głosowaniu nowatorską technikę, mającą za cel eliminację pewnych chorób genetycznych przekazywanych dziecku przez matkę.


Zaraz po głosowaniu w parlamencie decyzję deputowanych skomentował bp John Kennan. Wskazał, że proponowane techniki są sprzeczne z wieloma zasadami etycznymi, bo przede wszystkim niszczą ludzkie życie. "Chcąc wytworzyć wolny od chorób embrion, muszą zniszczyć dwa zdrowe. Technika taka nie jest terapią, nie leczy nikogo i niczego, a raczej ma na celu usunięcie każdego, kto został dotknięty pewnymi wadami genetycznymi. Niszczenie tych, którzy mają jakieś szczególne choroby, i przedstawianie tego jako lekarstwa lub postępu jest totalnie obłudne i całkowicie nieetyczne" - powiedział bp Keenan.


Oficjalny sprzeciw w imieniu Konferencji Episkopatu Anglii i Walii wyraził bp John Francis Sherrington. Podkreślił, że decyzja brytyjskiego parlamentu została podjęta mimo bardzo wielu obaw i sprzeciwów ogromnej liczby ludzi. "Chociaż Kościół ma świadomość cierpienia, jakie powodują choroby mitochondrialne, i rozumie nadzieje na znalezienie alternatywnych metod leczenia, to jednak jest zdecydowanie przeciwny takim procedurom, w których skład wchodzi niszczenie ludzkich embrionów". Brytyjski hierarcha przypomniał także, że chodzi tu o żyjącego człowieka, z całym jego potencjałem pochodzącym od ojca i matki, który jest niepowtarzalny. "Embrion jest nowym ludzkim życiem wraz z jego potencjałem. Musi być szanowane i chronione od chwili poczęcia, a nie wykorzystywane jako materiał jednorazowego użytku" - zwrócił uwagę bp Sherrington.


Żaden inny kraj na świecie nie wyraził zgodny na możliwość zastosowania tego typu procedur. W przeprowadzonych przez brytyjskie Ministerstwo Zdrowia konsultacjach większość ankietowanych była przeciwna tym propozycjom. I choć eksperci są w tej sprawie podzieleni, to jednak wskazywali, że nowe techniki "mogą nie być bezpieczne".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Krzysztof 11:57:21 | 2015-02-27
Eugenika w pełnym wydaniu, tworzenie idealnej rasy aryjskiej a la hitler, uprzedmiotowienie człowieka jako produkt. Jak się tworzy człowieka od trojga ludzi, to może niebawem stworzy się z 80 osób idealnych - najlepiej z całej śmietanki "idealnych" celebrytów, piknie wyglądających. 

PS. hitler z małej oraz piknie, użyte w celu oddania sarkazmu. To tak dla wszechobecnych troli.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Bristol 23:41:02 | 2015-02-26
pora wyjechac z tego przekletego kraju i nie wspierac podatkami szatanskiego kalifatu wilekiej brytanii

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook