W Delhi zaostrzono ochronę kościołów

(fot. Mat Booth / Foter / CC BY-NC)

Katolicy w Delhi z zadowoleniem przyjęli nowe środki bezpieczeństwa podjęte przez stołeczną policję, aby zapewnić ochronę mniejszościom religijnym, przede wszystkim chrześcijanom.

 

Najważniejszą innowacją jest całodobowy numer alarmowy, który ma zapewnić szybką reakcję policji na ewentualne ataki na chrześcijan i obiekty kościelne. Naruszenia praw mniejszości można też sygnalizować na specjalnych kanałach Twittera i Facebooka.

 

Wciąż nierozwiązanym problemem pozostaje jednak oficjalna dyskryminacja chrześcijańskich dalitów, czyli ludzi znajdujących się poza systemem kastowym. W 1950 państwo podjęło szereg środków mających na celu wspieranie dalitów w oświacie, pracy i systemie społecznym. Rozporządzenia te ograniczały się jednak wyłącznie do hinduistów. Do zniesienia tej trwającej ponad 60 lat dyskryminacji chrześcijan wzywali wielokrotnie indyjscy biskupi i świeccy działacze katoliccy. Ostatnio zaapelował o to metropolita Delhi abp Anil Couto. Podkreślił on, że jest ona sprzeczna z deklarowaną świeckością państwa.

 

Zgodnie z tradycją hinduistyczną dalici nie należą do żadnej kasty, bo nie rodzą się z Boga. Wielu z nich przyjęło z czasem wiarę chrześcijańską, ponieważ w Ewangelii znaleźli potwierdzenie swej prawdziwej godności dzieci Bożych. Dziś stanowią oni 60 proc. wspólnoty katolickiej w Indiach.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

theONA 23:31:12 | 2015-02-21
To miło, że zatroszczono się o chrześcijan....

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?