Kwestie rozwiedzionych nie są priorytetem

(fot. photon_de / Foter / CC BY)

Październikowe obrady Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów powinny skoncentrować się na umacnianiu Kościoła poprzez dobre rodziny, zanim zejdą na kwestie drugorzędne takie jak nieustanna debata na temat zezwolenia na przystępowanie do Komunii świętej osobom rozwiedzionym, żyjącym w nowych związkach - stwierdził kard. Wilfrid Fox Napier.

 

Arcybiskup Durbanu w RPA będzie jednym z czterech przewodniczących delegowanych październikowych obrad biskupów. Uczestniczył on także spotkaniu Ojca Świętego z przedstawicielami Sympozjum Konferencji Episkopatów Afryki i Madagaskaru (SECAM).

 

W wywiadzie dla agencji CNA kard. Napier wyznał, że wraz z innymi biskupami Czarnego Lądu omawiali kwestie, które powinny zostać podjęte podczas synodu. Biskupi doszli do wniosku, że trzeba przede wszystkim podkreślić, że jest wiele dobrych małżeństw i dobrych rodzin, że trzeba wskazać na wiele zjawisk pozytywnych. Następnie za bardzo ważny problem uznał sprawę przygotowania do małżeństwa oraz towarzyszenia duszpasterskiego w życiu rodzinnym. Ponadto podkreślił absolutną potrzebę modlitwy za synod i uczestniczących w nim biskupów.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?