Wadowice zaprosiły papieża do odwiedzin

(fot. The Pinoy Traveller / Foter / CC BY-NC-ND)

Władze Wadowic przekazały kard. Stanisławowi Dziwiszowi zaproszenie dla papieża Franciszka do odwiedzenia papieskiego miasta podczas Światowego Dnia Młodzieży w lipcu 2016 roku. Gdyby do tego doszło, papież Franciszek byłby trzecim następcą św. Piotra, który pojawił się rodzinnym mieście Karola Wojtyły.

 

Pod zaproszeniem widnieje, obok podpisu przewodniczącego wadowickiej Rady Miejskiej, podpis wybranego w grudniu ub. roku burmistrza Wadowic, Mateusza Klinowskiego - znanego z lewicowych sympatii polityka, przedstawiającego się na swym blogu internetowym jako "radykalny głos pokolenia JP2 z miasta, gdzie wszystko się zaczęło".

 

W zaproszeniu samorządowcy pokreślili, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie będą wydarzeniem, które da "niezwykłą możliwość spotkania z Ojcem Świętym milionom młodych ludzi z całego świata".

 

"W imieniu mieszkańców Miasta i Gminy Wadowice mamy zaszczyt zaprosić Waszą Świątobliwość do złożenia wizyty w rodzinnym mieście świętego Jana Pawła II, który zainicjował ideę spotkań z młodymi. Wielkim zaszczytem dla Wadowiczan byłaby możliwość goszczenia Jego Świątobliwości. Żywimy nadzieję, że czas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku będzie ku temu idealną okazją - napisali samorządowcy w zaproszeniu.

 

Już w sierpniu 2013 roku metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz zachęcał wadowickich samorządowców do włączenia się w organizację ŚDM i obiecał poprzeć zaproszenie do miasta nad Skawą papieża Franciszka.

 

Jak podkreślał wówczas hierarcha, w mieście rodzinnym papieża jest dużo miejsca dla pielgrzymów i mogłoby ono przyjąć wielu gości. "Do niczego papieża nie jesteśmy w stanie przymusić, papież sam decyduje, ale zaproście papieża do Wadowic, a Bóg da, że może przyjedzie" - powiedział wówczas metropolita, stojący na czele ogólnopolskiego zespołu ds. wizyty Ojca Świętego w czasie ŚDM w 2016 r.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Jan 10:23:22 | 2015-02-19
Niech sobie najpierw wadowickie palanty zmienią burmistrza. 
A póki co mogą zaprosic Palikota ew. Hartmana.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook