Kraków: papieski konkurs dla młodej Polonii

(fot. Simczuk / Foter / CC BY-SA)

"Papież, Polak, Pielgrzym" w oczach polonijnej młodzieży - do udziału w międzynarodowym konkursie plastycznym dla dzieci mieszkających poza granicami Polski zaprasza Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

 

"W styczniu 1979 roku Ojciec Święty rozpoczął podróże duszpasterskie do różnych krajów świata spotykając się z Polonią i emigracją polską. Największą radością dla Ojca Świętego były spotkania z dziećmi" - informują organizatorzy konkursu plastycznego "Papież, Polak, Pielgrzym".

 

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży skupionych w środowiskach Polonii na całym świecie. "Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania dzieci i młodzieży pochodzenia polskiego życiem i nauczaniem Ojca Świętego" - wyjaśniają organizatorzy. Zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej zatytułowanej "Papież, Polak, Pielgrzym".

 

Prace należy przesłać do siedziby organizatora do 31 marca 2015 roku. Na laureatów wyłonionych w trzech kategoriach wiekowych (6-9 lat, 10-13 lat i 14-16 lat) czekają nagrody rzeczowe.

 

Szczegółowe informacje (regulamin, karta zgłoszenia) znajdują się na stronie organizatora: www.idmjp2.pl.

 

Inicjatywa Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie wpisuje się w ustanowiony przez Sejm RP Rok Jana Pawła II, a także 10. rocznicę śmierci papieża oraz pierwszą rocznicę jego kanonizacji. Patronat honorowy nad konkursem objęła Pierwsza Dama RP Anna Komorowska. Pomysł wspiera także kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni osobisty sekretarz papieża Polaka.

 

We współpracę w konkursie "Papież, Polak, Pielgrzym" włączyła się Fundacja Jana Pawła II w Nowym Jorku.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook