Duchowe przygotowanie do ŚDM z bp. Rysiem

(fot. Konferencja Episkopatu Polski / YouTube)

Już jutro, 6 lutego, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu #B>M, czyli "Być więcej niż mieć", w ramach duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Tym razem uczestnicy poznają św. Br. Alberta Chmielowskiego, którego życie odkrywające w ubogim przede wszystkim człowieka, przybliży biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Grzegorz Ryś.

 

Spotkanie pt. "Ubogie rany" rozpocznie się o godzinie 20:00 w Sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta w Krakowie (ul. Woronicza 10). W programie przewidziano konferencję biskupa Grzegorza Rysia na temat św. Br. Alberta, następnie część zatytułowaną "100 pytań do Biskupa" oraz adorację i Mszę św.
Organizatorzy podkreślają, że postać św. Alberta Chmielowskiego ma nauczyć młodych odmiennego niż dotychczasowe spotkania cyklu spojrzenia na temat ubóstwa. "Św. Br. Albert wskazuje nam, że o wiele ważniejsze niż podawanie ubogiemu tego, co mu materialnie potrzebne do życia, jest zatrzymanie się przy nim i odkrycie z szacunkiem jego człowieczeństwa" - powiedział KAI ks. Albert Wołkiewicz, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży w Krakowie.

Na specjalnej podstronie internetowej Światowych Dni Młodzieży, poświęconej programowi #B>M, można już znaleźć opracowanie autorstwa ks. Edwarda Stańka pt. "Człowiek ważniejszy niż jego ubóstwo", prezentujące sylwetkę św. Br. Alberta.

Każdemu spotkaniu z cyklu #B>M towarzyszy akcja pro ubóstwo - w tym miesiącu przeprowadzona zostanie zbiórka środków opatrunkowych dla bezdomnych, którymi opiekują się siostry albertynki i bracia albertyni.


Program #B>M, czyli "Być to więcej niż mieć", zakłada dwanaście spotkań ze świętymi. W każdym miesiącu młodzież gromadzi się w miejscu kultu związanym z jednym z nich. Zaproszony gość tłumaczy, na czym polega ubóstwo danego świętego. Dwanaście spotkań, na których młodzi zapytają świętych, jak realizować ewangeliczne ubóstwo, to odpowiedź na orędzie papieża Franciszka na XXIX Światowy Dzień Młodzieży.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook