Polityka państwa ws. rodziny niekonsekwentna

(fot. photon_de / Foter / CC BY)

Polityka naszego państwa ws. rodziny nie jest niestety konsekwentna, pojawiają się inicjatywy prowadzące do niszczenia ideału małżeństwa i rodziny - podkreśliło prezydium Konferencji Episkopatu Polski w wydanym w środę oświadczeniu.

 

Biskupi z uznaniem dostrzegają "wspieranie małżeństwa, rodzin wielodzietnych, wydłużenie urlopów rodzicielskich i udogodnienia Karty Dużych Rodzin". Jednak ich zdaniem polityka państwa nie jest konsekwentna. "Pojawiają się inicjatywy prowadzące do niszczenia ideału małżeństwa i rodziny. Inicjatywy te budzą nasz zdecydowany sprzeciw" - czytamy w oświadczeniu przekazanym PAP.

 

Prezydium KEP krytycznie odniosło się do założeń Konwencji Rady Europy dotyczącej eliminowania przemocy. "Z całą mocą podkreślamy, że przemoc - zarówno wobec kobiet, jak i dzieci czy mężczyzn - jest sprzeczna z zasadami wiary chrześcijańskiej i powinna być eliminowana z relacji międzyludzkich. Konwencja Rady Europy nie wnosi żadnych nowych rozwiązań prawnych przeciwdziałających przemocy. Natomiast wiąże ona zjawisko przemocy z tradycją, kulturą, religią i rodziną, a nie z błędami czy słabościami konkretnych ludzi. Konwencja nie promuje zwalczania realnych przyczyn przemocy" - podkreślili hierarchowie.

 

Biskupi wskazali też na zagrożenia, jakie wiążą się z wprowadzeniem do sprzedaży bez recepty tzw. pigułki "dzień po". "Do działań negatywnych należy wprowadzenie do sprzedaży bez recepty wczesnoporonnego środka farmaceutycznego, dostępnego także dla osób niepełnoletnich. Korzystanie z tego środka stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego kobiet, tworząc m.in. ryzyko zaburzeń płodności" - oceniło prezydium KEP.

 

"Innym zagrożeniem dla polskich rodzin jest kolejna zapowiedź przygotowania ustawy o związkach partnerskich. Jej ideą jest nadanie wszelkim innym związkom, także osób tej samej płci, takiego samego statusu prawnego, jakim cieszy się małżeństwo" - podkreśliło prezydium KEP.

 

Według biskupów "nie potrzeba instytucjonalizacji związków niemałżeńskich na bazie schematu małżeństwa. Wystarczą istniejące instytucje prawne - pełnomocnictwo, współwłasność, testament itp."

 

Prezydium KEP stanowią: przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, zastępca przewodniczącego KEP abp Marek Jędraszewski oraz sekretarz generalny KEP bp Artur G. Miziński.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~?????????????????? 19:53:28 | 2015-02-04
Zobaczymy jaką politykę zafunduje nam jesienią Synod w sprawie małżeństwa...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~totem 17:21:00 | 2015-02-04
Tak jest bo nami nie rządzi Platforma tylko Lewica pod przykrywką PO.

Oceń 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?