Abp Jędraszewski: ogromna promocja gender

(fot. Zorro2212 / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)

Niebezpieczeństwa zagrażające rodzinie są obecnie większe niż kilkadziesiąt lat temu. Mamy bowiem do czynienia z ogromną promocją idei związanych z ideologią gender oraz próbami prawnego usankcjonowania związków homoseksualnych - napisał abp Marek Jędraszewski w liście ws. modlitwy wiernych archidiecezji łódzkiej przed XIV Synodem o Rodzinie, który odbędzie 4-25 października w Rzymie.

 

Metropolita łódzki zwrócił uwagę, że już 35 lat temu papież Jan Paweł II w adhortacji apostolskiej "Familiaris consortio" mówił z wielką troską o rodzinie i o jej zagrożeniach.

 

- Współczesny Kościół jest w pełni świadomy tego, że po pierwsze, "małżeństwo i rodzina stanowią jedno z najcenniejszych dóbr ludzkości", oraz, po drugie, że zagrażające im niebezpieczeństwa są obecnie jeszcze większe niż kilkadziesiąt lat temu. Mamy bowiem do czynienia, również w naszym kraju, z ogromną promocją idei związanych z ideologią gender oraz z próbami prawnego usankcjonowania związków homoseksualnych - napisał abp Jędraszewski.

 

Zdaniem abp. Jędraszewskiego, podważane są "najbardziej oczywiste i w pełni uzasadnione z punktu widzenia samego tylko zdrowego rozsądku te role kobiety i mężczyzny, które tkwiły w zamyśle Bożym w chwili stwarzania człowieka, o których mówi nam Boże Objawienie i które są przedmiotem nauczania Kościoła".

 

Abp Jędraszewski poprosił zatem cały Kościół łódzki o szczególnie żarliwą i głęboką modlitwę w intencji Ojca Świętego Franciszka, a także w intencji Synodu Biskupów, którego obrady jesienią tego roku będą poświęcone problemom rodziny, oraz w intencji samych małżeństw i rodzin. Poprosił też o modlitwy w intencji dzieci, za młodzież przygotowującą się do Światowych Dni Młodzieży, za małżeństwa niesakramentalne, za narzeczonych, za osoby podejmujące decyzję o zawarciu małżeństwa oraz za osoby, które szlachetnym i otwartym sercem pragną dać wielkoduszną odpowiedź na Boże powołanie do życia kapłańskiego i konsekrowanego.

 

Metropolita łódzki zaapelował także o dziękczynienie za dar św. Jana Pawła II, nazwanego przez papieża Franciszka "papieżem rodzin".

 

Abp Jędraszewski wyraził pragnienie, by ten czas stał się również okazją do pogłębionej refleksji nad wartością małżeństwa i rodziny dla poszczególnych osób, narodu i państwa.

 

"Niech z tej modlitwy i refleksji zrodzi się gotowość do odważnej, publicznej obrony tych instytucji ze strony każdej i każdego z nas. Niech coraz bardziej powszechne staje się przekonanie, że małżeństwo i rodzina wyjdą zwycięsko z konfrontacji ze współczesnymi zagrożeniami jedynie wtedy, gdy okażą się "Bogiem silne" - napisał metropolita łódzki.

 

Modlitwa za papieża Franciszka, Synod Biskupów i za rodziny potrwa w archidiecezji łódzkiej od 2 lutego do 22 listopada br., poza Wielkim Tygodniem, Wielkanocą, uroczystością Bożego Ciała oraz czasem letnich wakacji.

 

W poszczególnych parafiach modlitwa przyjmie kształt całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu zakończonej Mszą św., połączoną z odnowieniem przez małżonków ślubów małżeńskich oraz z oddaniem się rodzin Matce Najświętszej.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (18)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~WDR 05:18:28 | 2015-01-30
Kilka dni temu Ojciec Święty Franciszek mówił, że promocja ideologii gender bywa warunkiem otrzymania pomocy humanitarnej. Prawdziwe [autocenzura].

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Recepta 00:36:46 | 2015-01-30
Biskup chce zawracać Wisle kijem ??? Good luck. Tak mu powie młode pokolenie, które płynnie mówi po angielsku i coraz mniej ma do czynienia z KK.

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~sy 18:41:43 | 2015-01-29
Rafalala chwaliła się już jakiś czas temu, że jedna ze stacji telewizyjnych zaproponowała jej własny program! Teraz zdradziła, że będzie on nosił tytuł Rafalala Show.
Rafalala na swoim Facebooku chwaliła się jakiś czas temu, że będzie brała udział w próbnych nagraniach. Jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem, to gwiazda dostałaby własny program w telewizji. I wszystko wygląda na to, że się udało (albo Rafalala nauczyła się pewnych zachowań od Izabeli Kisio-Skorupy i również zaczęła ubarwiać rzeczywistość), gdyż na profilu Niny Kukawskiej pojawił się wpis:

- Kochani mam już tytuł programu Rafalala Show! - napisała.

http://m.se.pl/rozrywka/plotki/rafalala-bedzie-miala-swoj-program-w-telewizji_519430.html

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~sierżant Garcia 17:33:10 | 2015-01-29
O święta cierpliwości , ja nie mogę tego czytać !
to co pomodlić się , zastanowic się nad sensem rodziny [ ilu jest filozofów ?} i co , gender zniknie ?
 A jakie DZIAŁANIA raczył podjąc escelencja aby ukrócic zapędy genderowców ? 
  z tą ilością ludzi jacy są zarejestrowani w k.k. diecezji łódzkiej to genderowcy w tym rejonie powinni być ...skansenem .

Czy arcybiskup potrafi działać czy już tylko mówić ?
 Jeśli jedynie to drugie to po co mu pastorał, nie wystarczy mikrofon ?

Oceń 2 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Grzegorz 14:33:25 | 2015-01-29
Wyjątkowo pyszny i arogancki jesteś arcybiskupie Jędraszewski. Nie jesteś Bogiem, ani nie jesteś Boga rzecznikiem.  Opanuj swe rządze panowania nad ludźmi w imię własnych - nieboskich przekonań.

Oceń 5 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wert 14:31:43 | 2015-01-29
Jesli Ojciec Św. zmieni nauczanie kosciola, czy nasi biskupi odejsda z kosciola katolickiego?

Oceń 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ksiadz 14:20:01 | 2015-01-29
W diecezji łódzkiej tylko 22 procent ludzi chodzi w niedzielę do kościoła. I tym najpierw powinien się zająć abp Jędraszewski, a nie ciągłym pokrzykiwaniem na temat gender czy innych zagrożeń. Od ciągłego krytykowania "współczesnego świata" wiernych mu nie przybędzie.

Oceń 7 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Alfista 10:53:50 | 2015-01-29
Jeżeli niemiecki episkopat naciska na porzucenie doktryny Kościoła katolickiego a tak jest w istocie to należy się zastanowić dlaczego tacy ludzie zostali podniesieni do rangi biskupiej i arcybiskupiej.

Biskup Jędraszewski nie pisze o tym jasno, nie mówi że w samym Kosciele mamy do czynienia z tą promocją za sprawą działania purpuratów niemieckich.

Będą działać w sposób bezwzględny i dopną swego. Tym bardziej, że Ojca św. mają po swojej stronie. 

Oceń 6 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?