Pjongjang: modlitwa o pokój w Korei Północnej

(fot. Jesslee Cuizon / flickr.com / CC BY 2.0)

W drugim półroczu 2015 odbędą się w Pjongjangu modlitwy o pokój na Półwyspie Koreańskim. Okazją do międzyreligijnego spotkania modlitewnego w stolicy Korei Północnej będzie przypadająca w tym roku 70. rocznica wyzwolenia Półwyspu spod okupacji japońskiej. Spotkanie to przygotowuje działająca na Południu Koreańska Konferencja Religii dla Pokoju (KCRP), która uzyskała już na to zgodę od komunistycznych władz w Pjongjangu.


Sekretarz generalny tej organizacji, skupiającej 7 największych wyznań chrześcijańskich w Korei Południowej - pastor anglikański Kim Kwang-jun oświadczył, że zakończono już rozmowy w tej sprawie z Konferencją Religii Chosun. Jest to utworzone i kontrolowane przez rząd komunistyczny stowarzyszenie pięciu religii, mogących istnieć w Korei Północnej. Zdaniem pastora, miejscem przyszłych wydarzeń będą na przełomie sierpnia i września br. stolica i góra Kumgang, po czym "prawdopodobnie na zakończenie przybędziemy do Pjongjangu".

 

Oprócz międzyreligijnej modlitwy o pokój program imprezy przewiduje jeszcze m.in. wystawienie musicalu w siedzibie komunistycznej Partii Pracujących Korei w powiecie Cheorwon. Program ten uzyskał już aprobatę ze strony północnokoreańskich Ministerstw: Spraw Religijnych i Spraw Zagranicznych, brakuje natomiast jeszcze zatwierdzenia przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Sekretarz generalny KCRP jest jednak optymistą i ufa, że zezwolenie to niebawem nadejdzie.

 

Na jutro natomiast zapowiedziane jest przybycie do Seulu delegacji uczonych muzułmańskich z Iranu. W stołecznym Domu Historii i Kultury Buddyzmu Koreańskiego goście z Teheranu będą rozmawiać ze swymi południowokoreańskimi kolegami nt. islamu w tym kraju i w Azji Wschodniej. Według pastora Kima, "wydarzenie to zorganizowano po to, aby przezwyciężać coraz większe nieporozumienia na temat islamu".

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ks. Mirosław 17:35:44 | 2015-01-28
Kup koszulkę Matki Boskiej Zielnej a zostaniesz włączony w poczet osób za których co tydzień w sobotę o godz. 7:00 odprawiam Mszę Świętą.

http://plantsklep.pl/sklep/matka-boska-zielna/

Oceń 1 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook