"ND" - ks. Cisło: Chrześcijanie liczą na nas

(fot. phedlund33 / Foter / CC BY-NC-SA)

Pomagamy chrześcijanom w 140 krajach na wszystkich kontynentach - mówi "Naszemu Dziennikowi" ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

Dzieje się tak, bo wszędzie istnieją wspólnoty wiernych potrzebujące wsparcia materialnego i duchownego, oni na nas liczą - podkreśla duchowny.

 

Jak mówi szef Sekcji Polskiej PKWK, najcięższa sytuacja panuje w Iraku i Syrii, gdzie działa Państwo Islamskie, ale cały czas w ciężkim położeniu są też chrześcijanie w Afryce, w tym w Nigerii czy Sudanie Południowym.

 

PKWK oprócz wparcia prześladowanemu Kościołowi, spełnia też wiele zadań w innych krajach. "Pomagamy misjonarzom, zakonom kontemplacyjnym, finansujemy kształcenie księży pochodzących z biednych państw" - wylicza ks. Cisło.

 

Bardzo mocno zaangażowaliśmy się też w dzieło reewangelizacji Europy Zachodniej - zauważa duchowny. Jak mówi, "na naszym kontynencie można mówić wręcz o neopogaństwie, które opanowuje zachodnie społeczeństwa i trzeba temu przeciwdziałać". Europa staje się niejako terenem misyjnym i tutejszy Kościół potrzebuje pomocy od wiernych z innych krajów - zaznacza ks. Cisło.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?