Watykan celem ataku terrorystów?

(fot. © Mazur/catholicnews.org.uk)

Wbrew temu, co rozpowszechniły niektóre media, nie jest prawdą, jakoby Stolica Apostolska otrzymała od służb bezpieczeństwa innych państw sygnały o szczególnym zagrożeniu - oświadczył dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi.

 

O tym, że Watykan może być celem terrorystów miały - według jednej z izraelskich telewizji - powiadomić Stolicę Apostolską służby izraelskie i amerykańskie. Rewelacjom tym zaprzeczył już włoski wywiad, tłumacząc, że chodziło jedynie o informacje o możliwych scenariuszach działań terrorystów, a nie o konkretnym zagrożeniu ich działaniami.

 

Także ks. Lombardi wskazał, że utrzymywane są normalne "kontakty ze służbami bezpieczeństwa, które odnosząc się do obecnej sytuacji, wezwały do czujności i racjonalnej roztropności", nie wskazując jednak "konkretnych i szczególnych powodów ryzyka".

 

- Nie ma więc potrzeby podsycać bezpodstawnego zaniepokojenia, które mogłoby niepotrzebnie zakłócać atmosferę życia i pracy, także w interesie licznych pielgrzymów i turystów, codziennie odwiedzających Watykan - dodał ks. Lombardi.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?