Setki chrześcijan uwięzionych przez reżim Asada

Radio Watykańskie
(fot. EPA/YOUSSEF BADAWI )

Syryjscy chrześcijanie są nie tylko ofiarami Państwa Islamskiego, ale również reżimu prezydenta Baszara al-Asada i jego poprzedników. Aresztowania, tortury, a w wielu przypadkach zupełne zniknięcie to los, jaki spotkał co najmniej czterystu pięćdziesięciu prawosławnych i katolików w ciągu ostatniego półwiecza.

 

Oskarżenia kierowane przeciwko nim były prawie zawsze takie same, jak w przypadku co najmniej 112 tys. innych więźniów politycznych: terroryzm, współpraca z zagranicą i osłabianie patriotyzmu. Dane te wynikają z raportu opublikowanego przez "Syryjską Sieć Obrony Praw Człowieka" (Syrian Network for Human Rights, SNHR).

Ta organizacja pozarządowa podaje również, że w ostatnich czterech latach ok. 90% ataków na chrześcijańskie miejsca kultu w Syrii podjęły siły rządowe lub z nimi związane. Te prześladowania o charakterze politycznym zostały jednak przyćmione masowymi mordami dokonanymi ze względów religijnych lub etnicznych przez jeszcze gorszego oprawcę, jakim jest Państwo Islamskie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 07:30:06 | 2015-01-10
Skąd nagle pojawiła się ta organizacja? Kogo ona reprezentuje? Wygląda mi to na amerykańską robotę. Miejscowi chrześcijanie mówią coś innego.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook