"Zbyt powierzchowni, by odkryć powołanie"

Radio Watykańskie
(fot. Nick Page / flickr.com / CC BY 2.0)

Kościół we Włoszech nie radzi sobie ze stałym spadkiem liczby powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. W Rzymie zakończył się właśnie trzydniowy kongres poświęcony duszpasterstwu powołań. Uczestniczył w nim m.in. watykański sekretarz stanu.


Kard. Pietro Parolin przypomniał, że powołanie zawsze rodzi się z piękna spotkania z Bogiem. Młodym ludziom nie brak takich doświadczeń piękna, nie potrafią ich jednak przekuć w powołanie, w drogę życia - zauważył kard. Parolin. Jego zdaniem na współczesnego człowieka oddziałuje dziś zbyt wiele bodźców, a jego doświadczanie świata jest zbyt powierzchowne. Nie potrafi się zatrzymać i znaleźć czasu, by zakosztować tego, co doświadcza.

 

Dlatego, zdaniem watykańskiego sekretarza stanu, aby stworzyć klimat sprzyjający rozwojowi powołań, trzeba nie tylko umożliwić młodym doświadczyć piękna, prawdy i dobra, ale stworzyć też warunki, w których to doświadczenie znajdzie trwałe echo w ich duszy i doprowadzi do egzystencjalnego zaangażowania.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Effa 13:20:45 | 2015-01-06
To bardzo dobrze, że to wiedzą... widzą i ubolewają.... A teraz czas na stworzenie warunków.... i to najbardziej w Kościele...
Zgadzam się z Tobą ~Słaba...
A co do swoich błędów... To warto je najpierw zaakceptować... Choć może to być wcale niełatwe...
Dlatego polecam:
https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,1881,prezenty-dla-dzieciatka-jezus.html

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

theONA 23:33:33 | 2015-01-05
Moim zdaniem trzeba wyciągnąć poważne konsekwencje wobec osób sugerujących rozwiązania sprzeczne z nauczaniem Kościoła Katolickiego. Jeśli chodzi o mnie, można mnie spokojnie skrócić o głowę. Nie ubolewałabym nad tym szczególnie, ponieważ mojej głowy nie oceniam jako cenniejszą od prawdy. Toteż lepiej, by mnie skrócić o głowę, niżby świat miał ucierpieć w kwestii PRAWDY.

Oceń 2 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook