Korea Płd: tysięczna Msza w intencji pokoju

Radio Watykańskie
(fot. hickory hardscrabble / flickr.com / CC BY 2.0)

Nieustanne pragnienie zaprowadzenia pokoju między obu państwami koreańskimi od dawna mobilizuje rzesze wiernych do modlitwy w tej intencji. Od dwudziestu lat w każdy wtorek odprawia się w seulskiej katedrze w Myeondong specjalną Eucharystię "o pokój i pojednanie podzielonego Półwyspu Koreańskiego". Pierwszą odprawiono 7 marca 1995 r. W tegoroczną uroczystość Objawienia Pańskiego będzie ona tam celebrowana już po raz tysięczny.


Tę wyjątkową modlitwę zapoczątkował ówczesny arcybiskup Seulu kard. Stephen Kim Sou-hwan. Tradycyjnie przewodniczyli jej także nowo wyświęcani w Korei Południowej kapłani. Te zgromadzenia wiernych dały również początek inicjatywie "Ruchu duchowego", mającego być wsparciem dla 54 cierpiących prześladowanie kościołów Korei Północnej.

 

- Ruch odnowy duchowej jest ruchem modlitewnym, mającym na celu odbudowę Kościoła katolickiego w Korei Północnej, a także pojednanie i połączenie Południa i Północy. W ramach tego ruchu każdy katolik w Korei Południowej przyjmuje duchowe członkostwo jednego z 54 kościołów katolickich w Korei Północnej - wyjaśnia ks. Jung Se-duk, przewodniczący kościelnej Komisji Pojednania.

 

Wiele wysiłków na rzecz dialogu i przebaczenia między obu państwami, a także poprawy wzajemnych relacji czyni kard. Andrew Yeom Soo-jung. W maju ubiegłego roku po raz pierwszy złożył on oficjalną wizytę w przygranicznym Kaesong, będącym funkcjonującą przy współpracy obydwu państw specjalną strefą ekonomiczno-przemysłową. - Pragnę wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy modlą się o pokój i pojednanie. Chcę podkreślić, jak ważna jest ta ciągła modlitwa za naszych braci i siostry, którzy cierpią na Północy - powiedział arcybiskup Seulu.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Krzysztof 10:29:38 | 2015-01-29
Szczęść Boże !
Zapraszam wszystkich do trwającej od 2011 Różańcowej Krucjaty na rzecz ulgi w cierpieniu dla umęczonego narodu Korei Północnej.
Ofiarujcie jedną dziesiątkę Różanca codziennie w tej intencji.
:)

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook