Dlaczego chcą być księżmi?

Dlaczego chcę zostać księdzem - to tytuł spotu, jaki nakręcili wrocławscy klerycy. W ciągu zaledwie 3 dni miał on ponad 5 tys. odsłon.

 

"Bo chcę grać w drużynie Jezusa Chrystusa" - mówi młody człowiek, trzymając w rękach piłkę do koszykówki. Inny, siedząc na rowerze odpowiada: "Bo chcę docierać do ludzi z Dobrą Nowiną". Kolejny, ubrany w czapkę kucharską wyjaśnia: "Chce karmić ludzi Jezusem Chrystusem". To tylko kilka z kilkunastu odpowiedzi wrocławskich alumnów, którzy w krótkim spocie tłumaczą dlaczego wybrali kapłaństwo. Filmik można oglądać na portalu YouTube od 30 grudnia. Do dziś miał już ponad 5 tys. odsłon.

 

Pomysł chwali rektor MWSD we Wrocławiu ks. dr Adam Łuźniak, zwracając uwagę, że z jednej strony film pokazuje, że powołanie kapłańskie nie jest czymś, co trąci anachronizmem, ale można o nim mówić językiem, którego dziś używają ludzie młodzi. Z drugiej przygotowanie spotu sprowokowało samych alumnów do zatrzymania się nad swoim wyborem

 

- Każdy z nich musiał przede wszystkim sam sobie odpowiedzieć na pytanie o motywację wyboru kapłaństwa, a kiedy wsłuchamy się w te wypowiedzi, znając naszych kleryków zobaczymy, że są one wpisane w ich pasje - mówi ksiądz rektor i dopowiada: - Jedni lubią uprawiać sport, inni pracować w ogrodzie, jeszcze inni gotują czy interesują się elektroniką.

 

Przełożony wrocławskich kleryków zaznacza także, że film należy potraktować jak zasiew. - Nie mamy zamiaru liczyć ilości odsłon, ani skuteczności spotu. Mamy zamiar siać, wierząc, że Bóg daje właściwy wzrost. Nawet jeśli ktoś po obejrzeniu filmu powie: "Moją drogą jest małżeństwo" spot spełni swoją rolę - puentuje ks. Łuźniak.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (204)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Marek Pawłowski 16:36:08 | 2016-01-03
Bardzo pozytywne. Plusik.

Oceń 1 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ala_bochnak 16:26:08 | 2016-01-03
Mam nadzieje, ze wiele młodych osób oglądając tego typu spoty odpowie na wołanie Jezusa by za nim poszedł. Dla mnie rewelacja! :) 

Oceń 8 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~iw 16:31:58 | 2015-04-18
Zastanawia mnie tylko dlaczego tak wielu kleryków rezygnuje tuż przed święceniami. W mojej bliskiej okolicy ostatnio 4 ... Znam też osobiście bardzo dobrze dwóch niedoszłych księży, obaj na krótko przed święceniami. Specyficzne osoby, oczytane, inteligente, ale społecznie nie chcę powiedzieć że upośledzone, ale z utrudnioną aktywnością na tym polu. Problem jest złożony. Niewątpliwie powołanie istnieje i wśród przyszłych ksieży są osoby dla których miłość Boga, bliźniego i służba im stają się siłą nadającą sens życiu i ich wyborom. Ale wśród tej grupy jest też bardzo liczna żesza osób emocjonalnie niedojrzałych, bądź upośledzonych emocjonalnie, lub też "uciekinierów" od zycia. Są osoby o zdeklarowanej preferencji seksualnej i niestety potencjalni pedofile, często z jeszcze nie określonymi preferencjami seksualnymi, to zatrważa mnie najbardziej. Kwestia tylko tego, jak poszczególne grupy klasyfikują się procentowo... Na to każdy z nas znaleść musi odpowiedź we własnycm rozumie i przekonanaich. Niestety nie mam złudzeń. 

Oceń 7 21 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ministrant 20:59:47 | 2015-02-02
Spot powołaniowy bardzo dobry. Jest to tylko mały kroczek w zachecaniu młodych(i nie tylko młodych) katolików do odkrywania powołania do kapłaństwa. Pamietajmy powołanie rodzi powołanie. Jeśli nie bedzie świadectwa świętości życia samych kapłanów nie bedzie dużo nowych powołań.
Ja też w tym roku bede chciał wstąpić do Semanarium. Wiem, że podjecie tej decyzji jest bardzo trudne. Chciałbym jeszcze przed wstąpieniem do Seminarium spotkać na swojej drodzie kapłana, który pomoże mi w rozeznaniu swojego powołania.

Oceń 14 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 20:52:40 | 2015-02-02
Jak to dobrze, że jest DEON i że co jakiś czas jest tekst o księżach, klerykach, Kościele. Ileż jadu można  ze siebie wylać, ile nienawiści i pogardy okazać. Za wszystko, za własne kłopoty. konmpleksy, grzechy, małości można przylać czarnym, sukienkowym, pedofilom etc. . Najlepiej po oczach Jaka satysfakcja, jaka ulga!
Na jak długo? Spójrzcie w lustro.

Oceń 26 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~dzon lenon 13:38:47 | 2015-02-02
Na ksiedza ida ci co chca latwego zycia , kasy , sa leniwi ewentualnie sa homo czy lubia mlodych chlopcow

Oceń 26 32 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~były... 09:26:46 | 2015-01-06
To zamknięte, chore i przegniłe do szpiku kości środowisko. Czasami pośród tych miernot wybijają się jakieś zdrowe jednostki, które próbują na własną rękę coś dobrego zdziałać dla ludzi, ale poddawane są często krytyce, z zazdrości, zawiści. Trudno miernotom poświęcić wygodę, luksus dla społeczeństwa.

Oceń 38 33 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ala 17:17:51 | 2015-01-05
Większość księży to rzeczywiście pseudointeligenci, wyzyskiwacze, co to lubią wygodne i przyjemne życie w wolności, nie biorąc żadnej odpowiedzialności za swoje czyny. Mają ludzi głęboko w d..., jesli nie mają z nich korzyści. Jeszcze, co niektórzy uważają się za pokrzywdzonych przez los, choć sami go sobie wybrali. Żenada. Aż żal tych uczciwych, którzy rzeczywiście służą innym. Ale tych jest garstka.
Ciekawe, że na portalu katolickim, odwiedzanym przez katolików jest tak wiele niepochlebnych opinii o księżach, za każdym razem. Ludzi to merzi. To nie jest przypadek. To nie są prowokacje, to obraz rzeczywistości niestety.

Oceń 51 24 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~faryzeusz 12:40:27 | 2015-01-05
 Skąd to się wzięło ,skąd taki rozłam ?
 To nie jest jednostkowe , wybiórczo interpretowane przypadki, TO NIE JEST PRZYPADEK ale PRAWIDŁOWOŚĆ .
 Chrzescijaństwo jest chore , bo instytucja nim zawiadujaca jest chora ,
a cóż to za choroba ?


Po co mam się wysilać ? proszę zajrzeć do historii kościoła , do np. Dziejów Apostolskich 
INSTYTUCJA  ODESZŁA OD TEGO WZORCA KOŚCIOŁA
 KTÓRY OBOWIĄZYWAŁ ZA CZASÓW .ŚW PIOTRA I PAWŁA

co wcale nie przeszkadza powoływać się na tych świętych , używać określenia "stolica piotrowa "udowadniać słowami,że to oni są bezpośrednimi spadkobiercami tej nauki  [ " Dominus Iesus" ]
 a jednoczesnie czynami zaprzeczać.

 Cóż ... jaka instytucja tacy jej pracownicy.
Św. Mikołaj, patron biskupów , gdyby go tak wskrzesić to czy znaleźlibyśmy w nich podobieństwo czy też nie ? kłopotliwe pytanie prawda ? 

 Czemu się dziwimy ? to prawidłowośc a nie anomalia.

"Nie słuchaj słów , patrz na twarz "...dobra metoda.
  

Oceń 8 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~aga 11:51:59 | 2015-01-05
Większość księzy niestety pokazuje wyższość nad świeckimi. Znam takich co są też z powołania, ale jest ich mniejszość. Najgorsze jak przychodzą co roku z wizytą po kolędzie, to pierwsze pytanie, jakie pada z ich ust, to: czy pani pracuje i czym się pani zajmuje? Mam tego dość! Czuję się jakby przychodził ktoś ze mną zrobić wywiad.

Oceń 13 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook