Jerozolima: uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

Radio Watykańskie
Jerozolima (fot. Nick Thompson)

W pierwszy dzień nowego roku w konkatedrze łacińskiego patriarchatu w Jerozolimie katoliccy ordynariusze Ziemi Świętej zebrali się z przedstawicielami duchowieństwa, zakonnikami i miejscowymi wiernymi. Wraz z nimi polecali Bożej Rodzicielce sprawę pokoju w ojczyźnie Jezusa i na całym świecie.


Uroczystej Mszy przewodniczył łaciński patriarcha Jerozolimy abp Fouad Twal. W homilii zwrócił uwagę, że dzisiejszy świat nękany konfliktami potrzebuje pokoju. Wszyscy jesteśmy dziećmi tego samego Ojca, synami tej samej Matki, którą Chrystus pozostawił nam u stóp krzyża na Kalwarii. Abp Twal zwrócił uwagę, że Kościół wzywa wiernych do podążania za ewangelicznym orędziem miłości i braterstwa. W chwilach, gdy mamy do czynienia z niezrozumieniem lub gdy nasze pytania pozostają bez odpowiedzi, powinniśmy zwrócić się do Dzieciątka Jezus, prosząc Je o łaskę wytrwania w wiernym głoszeniu Dobrej Nowiny. Tylko Jezus - kontynuował patriarcha - jest w stanie odpowiedzieć na nasze oczekiwania, uspokoić burze, które zewsząd nas otaczają, i obdarzyć nas pokojem.

 

Nawiązując do roku życia konsekrowanego hierarcha podziękował wszystkim zakonnikom i zakonnicom posługującym w ziemskiej ojczyźnie Jezusa. Dziękował im za przykład życia ewangelicznego, wierność charyzmatom oraz miłość do Ziemi Świętej i mieszkającego w niej ludu Bożego. Na zakończenie patriarcha przypomniał zebranym o rychłej kanonizacji dwóch córek palestyńskiej ziemi, bł. Alfonsiny, założycielki Zgromadzenia Sióstr Różańca Świętego i bł. Marii Bauardi, założycielki Karmelu w Betlejem.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?