Filipiny: Muzułmanie popierają papieża

(fot. Alice Popkorn / flickr.com / CC BY-ND 2.0)

Nakazuję moim muzułmańskim braciom i siostrom przyłączyć się do Ojca Świętego w jego wysiłkach podejmowanych celem promowania dobrej woli wśród wyznawców różnych religii - słowa te wypowiedział przewodniczący Rady Imamów Filipin, muzułmański kapelan filipińskiej policji Ebra Al-Haj Moxsir.


W wywiadzie dla katolickiej stacji telewizyjnej TV Maria z Manili filipiński imam podkreślił, że popiera stanowisko papieża wobec muzułmańskich ekstremistów, gotowych na wszystko, nawet na użycie przemocy, by szerzyć niezgodę i nienawiść. Wezwał zwierzchników religijnych, by przeciwstawiali się przejmowaniu przez fundamentalistów kontroli nad poszczególnymi wspólnotami wyznaniowymi. Zachęcił też swych współwyznawców, by poparli apel katolików o wzajemną współpracę na rzecz pokoju i dialogu międzyreligijnego.

 

- Wszyscy dobrzy muzułmanie i chrześcijanie pragną pokoju. Musimy zadbać o to, aby nasi bracia i siostry byli właściwie wychowywani w swojej wierze, tak by nie ulegali wpływowi ekstremistów - powiedział imam Ebra Al-Haj Moxsir. Będzie on jednym z uczestników spotkania międzyreligijnego podczas styczniowej wizyty Papieża na Filipinach.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ken 11:09:07 | 2014-12-31
Nie twierdzę, że tak jest w tym przypadku, ale nie należy zapominać, że imamowie niejednokrotnie mają mają dwie wersje: pokojową dla zachodnich mediów i regularną (nawołującą do nienawiści) dla swoich. Robią to dla uśpienia czujności zachodu, ponieważ wg ich religii okłamanie niewiernego w trakcie wojny nie jest grzechem, tylko zasługą. A z niewiernym są oni zgodnie z ich ideologią w stanie permanentnej wojny. Należy raczej patrzeć na to, co robią. Np. co robią, żeby ograniczyć przemoc?

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook