Luterański duchowny rozdawał wełniane getry

Kolorowe, ręcznie robione, wełniane getry rozdawał po nabożeństwie w kościele ewangelickim w Szczyrku Salmopolu ks. Jan Byrt.

 

Zdaniem luterańskiego duchownego, choć Słowo Boże na niedzielę było i tak gorące, ciepłe getry to ważny element ubioru w Szczyrku, gdzie temperatura dziś spadła do minus 10 stopni Celsjusza.

 

Duchowny wyjaśnił, że kolorowe getry wykonała dla wiernych jedna z parafianek. "Jedna z naszych starszych parafianek zrobiła nam ciepłą poświąteczną niespodziankę Każdy mógł otrzymać takie kolorowe mini getry pomiędzy buty a spodnie, 100 proc. wełny. Chroni to nasze nogi przed śniegiem i zimnem. Mogą być też na kolana lub łokcie" - wyjaśnił znany z rozmaitych ewangelizacyjnych akcji ksiądz.

 

Ks. Byrt, kierujący filialną parafią Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Szczyrku Salmopolu, zasłynął także z rozdawania biblijnych opasek na rękę, naklejek na samochody z ewangelicznymi hasłami. Zbudował ołtarz europejski w Beskidzie Śląskim, przy którym odbywają się nabożeństwa ekumeniczne o pomyślność Europy. Organizował kolonie dla biednych dzieci.

 

W 2009 r. ks. Byrt doprowadził do tego, że na jednym z autobusów umieszczono slogan "Wierzysz w Boga? Nie jesteś sam!", co było odpowiedzią na ateistyczne prowokacje na całym świecie. Zapraszał też m.in. na wypoczynek dzieci z okolic Czarnobyla, gościł cudzoziemców, którzy za darmo uczyli dzieci angielskiego, namawia co roku do pożyczania nart w okresie zimowym. Kilka lat temu na Białym Krzyżu, między Szczyrkiem a Wisłą, ustawił kamienne tablice z wykutym w nich dekalogiem. Rozdawał dzieciom piłki nożne i siatkowe, czapki oraz breloczki, zachęcał do dzielenia się rowerami i nartami.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~bar oseampa 06:32:58 | 2014-12-29
Jaki ksiądz, toż to pastor

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~WRC 00:09:39 | 2014-12-29
SZACUN :-)

Oceń 1 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook