Szóste Boże Narodzenie Asii Bibi w więzieniu

(fot. καρλο [ AKA Gilyo] / Foter.com / CC BY-NC-SA)

Spędzająca już szóste Boże Narodzenie w więzieniu Asia Bibi prosi Papieża i wszystkich chrześcijan, aby pamiętali o niej w modlitwie.

 

- Mocno wierzę, że wasza modlitwa może mi pomóc, bym pewnego dnia znów mogła się cieszyć cennym darem wolności - powiedziała pakistańska chrześcijanka włoskiemu portalowi Vatican Insider. Wywiadu udzieliła za pośrednictwem fundacji, która służy jej pomocą prawną i wspiera jej rodzinę, której również grozi niebezpieczeństwo ze strony islamistów.


Asia Bibi ma 44 lata, jest mężatką i matką pięciorga dzieci. Przygotowuje się do szóstego Bożego Narodzenia w więzieniu, piątego w celi śmierci. W 2009 r. skazano ją na powieszenie za rzekomą obrazę Mahometa. W październiku br. sąd po raz kolejny odrzucił jej odwołanie. Teraz wyrok może cofnąć jedynie Sąd Najwyższy.

 

Odważna katoliczka liczy na cud. W wywiadzie przypomniała los św. Piotra, którego Anioł wyprowadził z więzienia w Jerozolimie.

 

- Wierzę, że Jezus Chrystus swą potężną ręką przywróci mi wolność - powiedziała Pakistanka, przyznając, że w tym przedświątecznym okresie bardzo tęskni za rodziną. Apeluje też do wszystkich chrześcijan, aby cieszyli ze świąt w rodzinnej atmosferze.

 

- Modlę się, aby wszyscy chrześcijanie spędzali Boże Narodzenie w jedności ze swymi bliskimi. Niech Bóg zachowa jedność waszej rodziny. To najcenniejszy dar, jaki można mieć - mówi Asia Bibi.

 

Przyznała również, że przez wszystkie te lata uwięzienia i sądu kurczowo trzyma się Pisma Świętego. Ono jest dla mnie pocieszeniem i światłem w najbardziej mrocznych chwilach - przyznała. Szczególnie bliskie są jej słowa Psalmu 138: "Gdy chodzę wśród utrapienia, Ty zapewniasz mi życie, wbrew gniewowi mych wrogów; wyciągasz swą rękę, Twoja prawica mnie wybawia. Pan za mnie wszystkiego dokona".

 

Pamiętajmy o Asii Bibi w naszej modlitwie.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~K 21:18:25 | 2014-12-20
Film już wkrótce - teraz zwiastun:
http://vimeo.com/108361682

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook