Sudan: ponowne akty agresji wobec chrześcijan

(fot. maureen lunn / Foter / CC BY)

Do agresji wobec chrześcijan modlących się w jednym z kościołów ewangelikalnych doszło w północnej części stolicy Sudanu.

 

Ataku na miejsce modlitwy w Chartumie dokonała policja. W czasie akcji aresztowano 37 mężczyzn. To kolejny tego typu akt przemocy w ciągu kilku dni. Pod koniec listopada opodal zburzono jeden z chrześcijańskich kościołów.

 

Jak powiedział pastor ewangelikalnej wspólnoty Yahya Abdelrahim Falo, ok. godziny 6 rano pod budynek kościoła podjechało dziewięć samochodów policyjnych. Część funkcjonariuszy przystąpiła do demolowania ścian, podczas gdy pozostali aresztowali modlące się w środku osoby. Zatrzymanym postawiono zarzut zakłócania porządku publicznego i ataku na funkcjonariuszy będących na służbie. "To, co się stało, jest rażącym naruszeniem tego, co dla wyznawców Chrystusa jest święte, i upokorzeniem wszystkich sudańskich chrześcijan" - powiedział pastor Falo. Zażądał też natychmiastowego przerwania rozpoczętej rozbiórki kościoła.

 

Istnieją obawy, że jest to część antychrześcijańskiej kampanii zaplanowanej na szerszą skalę. Oficjalnie burzenie kościołów i miejsc modlitwy ma umożliwić budowę w tym miejscu centrów handlowych. Liderzy wielu wspólnot chrześcijańskich w Chartumie wezwali do modlitwy o pokojowe zażegnanie obecnych napięć.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook