W niedzielę ruszył program "Serce 2.0"

(fot. Shimelle Laine / CC BY 2.0)

Od niedzieli ruszył program duszpasterski "Serce 2.0", który jest kolejnym etapem duchowych przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. - Ufamy, że program stanie się w całej Polsce doskonałą okazją do ożywienia pracy z młodymi - powiedział ks. Krzysztof Dukielski, który jest odpowiedzialny za koordynację programu wraz z ekipą młodych z Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży.

 

Bogata paleta materiałów duszpasterskich będzie wkrótce dostępna na stronie www.kdm.org.pl. Wśród nich będą m.in. scenariusze spotkań, konferencja pogłębiająca, nabożeństwo adoracyjne z celebracją sakramentu pojednania, komentarze do Mszy św., a także konspekty spotkań w grupie oraz medytacje indywidualne. Autorzy programu polecają również “zajęcie się" specjalną KAS-ą, czyli “Kulturalną Akademią Serca". Uzupełnieniem materiałów tekstowych będą różne multimedia zamieszczane na stronie, w tym m.in. wywiady z ciekawymi ludźmi oraz video-komentarze do niedzielnych Ewangelii, przygotowywane przez młodzież.

 

Ks. Krzysztof Dukielski podkreślił, że celem programu "Serce 2.0" jest pogłębiona refleksja nad dwoma sakramentami: Pokutą i Eucharystią. Dodaje, że pierwszy miesiąc (grudzień 2014) ma charakter wprowadzający; następne cztery (od stycznia do kwietnia 2015) dotyczą Pokuty, a kolejne siedem (od maja do listopada 2015) Eucharystii.

 

Tematem pierwszego miesiąca (grudzień br.) będzie hasło: "Duchowe potrzeby - duchowe aplikacje". - Młodych poprosimy, aby na to spotkanie przynieśli ze sobą swoje smartfony. Dlaczego? Zaczekajcie do opublikowania konspektów. Materiały będą dostępne na stronie Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży - www.kdm.org.pl - poinformował ks. Grzegorz Suchodolski, krajowy dyrektor ŚDM.

 

Program "Serce 2.0" proponuje pogłębioną comiesięczną refleksję nad dwoma sakramentami - spowiedzi oraz Eucharystii. To także do tych dwóch sakramentów odnosi się w nazwie termin "2.0". Według Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży ideałem w realizacji programu byłoby zaproponowanie młodzieży w parafii lub dekanacie kilkugodzinnego spotkania np. w pierwszy piątek miesiąca.

 

W diecezji radomskiej przez cały listopad odbywały się spotkania młodych, których celem było duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Odbywały się one w miejscowościach, w których działają tzw. diecezjalne centra ŚDM. Powołał je biskup Henryk Tomasik. W spotkaniach młodych uczestniczyło prawie 8 tys. osób.

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: śdm, serce 2, kraków

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook