"Narodziny mężczyzny" - Mężczyźni św. Józefa

Georges de La Tour - Św. Józef

Już jutro odbędzie się kolejne spotkanie krakowskiej grupy Mężczyzn św. Józefa. Listopadowym prelegentem będzie Gerard Pomfret, jeden z liderów wspólnoty Harvesters, odpowiednika Mężczyzn św. Józefa w Wielkiej Brytanii.

 

Gerard Pomfret poprowadzi konferencję w czasie kolejnego spotkania Mężczyzn św. Józefa, które odbywają się co miesiąc w Kamieniołomie Jana Pawła II w parafii św. Józefa w Krakowie Podgórzu. Prelekcja odnosić się będzie do 11. wersetu 13. rozdziału I Listu do Koryntian: "Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce."

 

Gerard Pomfret jest jednym z liderów brytyjskiej grupy Harvesters, skupiającej mężczyzn chcących forować się w wierze chrześcijańskiej, a przez to stawać się jeszcze doskonalszymi w pełnieniu posługi w swoich rodzinach, lokalnych Kościołach, wspólnotach i miejscach pracy. Jest bliskim współpracownikiem Charlesa Whiteheada. Ponadto wydaje chrześcijańskie książki, a od 12 lat jest zaangażowany misyjnie w Afryce.

 

Spotkanie pt. "Narodziny mężczyzny" rozpocznie się 19 listopada o godzinie 18:30 Mszą św. w kościele św. Józefa przy ulicy Jana Zamoyskiego 2 w Krakowie. Po niej w Kamieniołomie Jana Pawła II odbędzie się konferencja z udziałem zaproszonego gościa.

 

Dla osób, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w spotkaniu, przewidziano transmisję online na stronie internetowej wspólnoty: www.mezczyzni.net/main/transmisje.

 

Mężczyźni św. Józefa to grupa mężczyzn, którzy pragną w swoim życiu duchowym pogłębionej formacji. Poprzez wspólną refleksję i modlitwę chcą wzrastać w Bożej wizji męskości i na nowo odkrywać miejsce mężczyzny w rodzinie i społeczeństwie. W Krakowie ich spotkania odbywają się cyklicznie w każdą trzecią środę miesiąca w Parafii św. Józefa w Rynku Podgórskim.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook